Ana sayfa THY Euroleague Micic’ten Ergin Ataman’ın ağır eleştirilerine yanıt geldi

Micic’ten Ergin Ataman’ın ağır eleştirilerine yanıt geldi

Geçtiğimiz hafta Panathinaikos karşısında kötü performans sergileyen Micic'i ağır dille eleştiren Ergin Ataman'a oyuncusundan yanıt geldi.

Micic'ten Ergin Ataman'ın ağır eleştirilerine yanıt geldi
Micic'ten Ergin Ataman'ın ağır eleştirilerine yanıt geldi

THY Euroleague’de geçtiğimiz hafta Panathinaikos karşısında kötü bir performans sergileyen Vasilije Micic’i, başantrenör Ergin Ataman ağır dille eleştirerek oyuncusunu profesyonel olmamakla suçlamıştı.

Vasilije Micic, Panathinaikos karşısında yedi top kaybı, 0/6 üç sayı ile birlikte -4 verimlilik puanı yapmıştı. Mücadelenin ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ise oyuncusunu çok ağır bir dille eleştirmiş, Micic’in profesyonelce davranmadığını söylemişti. Dün oynanan Olympiakos karşılaşmasında ise Micic 27 sayı, 5/6 üç sayılık isabet ile en iyi maçlarından birini çıkardı.

Mücadelenin ardından basın kuruluşlarından Eurohoops’a açıklamalarda bulunan Micic, kötü oynadığı Panathinaikos karşılaşması sonrası kendisini iyi hissettiğini ve çok iyi maç oynadığını söyledi:

Ben her günü yeni bir fırsat olarak görüyorum. Kötü bir gün geçirdiniz diye bunu kişisel almamalısınız. Her insanın başına gelebilecek kötü günler ve anlar vardır. Bunların üstesinden ne kadar hızlı gelebildiğiniz önemlidir. Bugün, kötü oynadığım Panathinaikos maçının ardından kendimi iyi hissettim. Bunu sadece herhangi bir maç olarak görüyorum. Çünkü daha önce zaten çok iyi maçlar oynadım ve şimdi önümüzdeki maça bakıyorum. Olay budur.

“ONUN AÇIKLAMALARI PERFORMANSIMI ETKİLEMİYOR”

Geçtiğimiz hafta basın toplantısında kendisini eleştiren başantrenör Ergin Ataman’ın da yorumlarını değerlendiren Vasilije Micic şu ifadeleri kullandı:

Basın karşısında yapılmış bir şeydi. Ama daha önceden de birçok kez söylediğim gibi, ben kendi yolumdayım. Kariyerimde bu noktaya geldiysem, kendi yolumu çizerek ve o yoldan giderek geldim. Bana bu takımda iyi rol vermesi benim için önemliydi. Bu benim hakettiğim bir şeydi. Tanrıdan gelen bir şey değildi, ben hakettim. Her şeyi söyleme hakkına sahip. Kendimi her zaman işin içinde tutuyorum ve bence bu benim için iyi bir şey. Onun açıklamalarının benim performansımı etkilediğini düşünmüyorum. Kişisel olarak almıyorum zaten. Ben kendi yolumdayım, bu benim inandığım bir şey. Benim hakkımda geçmişte iyi şeyler de söyledi. Bu benim dürüst tepkim.