Ana sayfa THY Euroleague Mike James: “Hayalperest olmayın; Euroleague’de sezon bitti”

Mike James: “Hayalperest olmayın; Euroleague’de sezon bitti”

THY Euroleague'de mücadele eden yıldızlar, sezonun devam ettirilmesi konusunda endişelerini dile getirirken, bazıları ise sezonun tamamen bittiğini dile getirdi.

CSKA Moskova'nın yıldızı Mike James karantinaya alındı!

THY Euroleague’de mücadele eden yıldızlar, sezonun devam ettirilmesi konusunda endişelerini dile getirirken, bazıları ise sezonun tamamen bittiğini dile getirdi.

THY Euroleague ve NBA’in askıya alınmasının ardından son olarak da Olimpiyat Oyunları’nın da 1 yıl ileriye ertelenmesiyle birlikte bazı oyuncular da sosyal medya hesaplarından covid-19 salgınıyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

CSKA Moskova’nın Birleşik Amerikalı oyuncusu Mike James’in paylaşımının ardından Barcelona’dan Malcolm Delaney, Maccabi FOX’tan Aaron Jackson ona desteğini açıkladı.

Mike James sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kimsenin hayalperest olmaması gerektiğini vurgularken, Euroleague ve VTB Ligi’nin tamamlanmasının imkansız olduğunu söyledi.

Mike James, Olimpiyatlar iptal ancak VTB ve EuroLeague sezonu tamamlanacak. Bu bir şaka olmalı. Herkes hayalperest davranmayı bırakıp uyanmalısınız, sezon bitti. Elinizde olmayan bazı şeylerin üstüne gitmeyi bırakın. Bir gün insanlar sağlığı paranın önüne koyacaklar. dedi.

Konu hakkında Mike James’e yanıt veren Delaney ise Kulüpler, kulüplerin geleceği için; oyuncular ise kendi gelecekleri için en iyi kararı vermeliler. Bütün bunu saygı ve şeffaflık çerçevesinde yapın. dedi.

THY Euroleague’de yer alan 18 kulüp içerisinde idmanlarına devam eden tek takım CSKA Moskova olarak görünüyor. Moskova’daki yerel yönetim şuan için idmanların yapılmasını yasaklamadı. CSKA Moskova takımı da sanki haftaya maç yapılacakmış gibi idmanlarına devam ediyor.

Euroleague’in bir başka Moskova temsilcisi Khimki ise idmanlarına ara verdiğini açıkladı.