Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Milli takım başantrenörü Ufuk Sarıca’dan iddialı açıklama

Milli takım başantrenörü Ufuk Sarıca’dan iddialı açıklama

Dünya Kupası'nda mücadele edecek Milli Takımımız'ın başantrenörü Ufuk Sarıca, turnuva öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

A Milli takım başantrenörü Ufuk Sarıca

2019 FIBA Dünya Kupası’nda mücadele edecek Milli Takımımız’ın başantrenörü Ufuk Sarıca, turnuva öncesi Fanatik Gazetesi’nden Gökhan German’a açıklamalarda bulundu.

Sarıca açıklamasında, tam kadro olarak Çin’e gidebilirsek her şeyi yapabiliriz dedi.

4“ÇALIŞMA ORTAMI ÇOK GÜZEL”

Sarıca Milli Takım’ın Slovenya kampında ortamın çok iyi olduğunu, düzenli olarak idman ve dinlenme imkanlarına sahip olduklarını şu sözlerle ifade etti:

Burada çalışma ortamı çok güzel. Oyuncular iyi idman ve dinlenme şartlarına sahipler. Düzenli olarak yemek yiyip, antrenmanlara çıkıyorlar. Yükleme yapabiliyoruz. Ama daha önceki dönemlerin aksine, verim biraz düşük oldu.

3WİLBEKİN VE ERSAN KAMPA GEÇ KATILACAK

Kampın takım düzenini oturtmak adına faydalı olacağını söyleyen Sarıca, Cedi ve Furkan geç katıldı. Ersan ve Wilbekin takıma sonra katılacak. Ama bu kamp dönemi, olanları hazırlamak ve bazı takım düzenlerini oturtmak adına ileride bize faydalı olacaktır dedi.

2“EKSİKLERE RAĞMEN BİLETİ ALDIK”

Dünya Kupası eleme maçlarında birçok oyuncunun gelemediğini ve buna rağmen Dünya Kupası’na katılım hakkı elde ettiğimiz için çok mutlu olduğunu söyleyen Sarıca Dünya Kupası öncesi, çıkış noktamızdan sonra takımın geldiği nokta çok önemli. İki yıl boyunca, eksik oyunculara rağmen Dünya Kupası’na katılma hakkını elde etmek bizi çok mutlu etti. Takım olarak bunun heyecanını yaşıyoruz. Benim de Dünya Kupası için çok heyecanlıyım.

1“TAM KADRO OLURSAK HER ŞEYİ BAŞARABİLİRİZ”

Takımın potansiyelinin yüksek olduğunu söyleyen Sarıca, tam kadro olursak her şeyi yapabiliriz diyerek, oyuncularına özvügen, rakiplerimize ise gözdağı verdi:

Tam takım olmayı çok istiyoruz. Hem oyuncular, hem federasyon olarak biz kadroyu açıkladığımızda bunu beyan ettik. Herkes geleceğini söyledi. Günler geçiyor. Önümüzde az bir süre kaldı. Dönünce 2 turnuva oynayıp, 21 Ağustos’ta Çin’e gideceğiz. Bu takımın potansiyeli var. Sağlam olabilirsek. Tam kadro olabilirsek her şeyi yapabiliriz

Kaynak: Fanatik