Ana sayfa THY Euroleague Milos Teodosic Euroleague’de Son 10 Yılın Takımı’na seçildi!

Milos Teodosic Euroleague’de Son 10 Yılın Takımı’na seçildi!

CSKA Moskova formasıyla özdeşleşen Milos Teodosic, 2010-20 yıllarına damga vuran oyuncular takımına seçildi.

THY Euroleague’in 2010-20 yılları arasında forma giyen ve oyunculardan en iyi takım seçme aşaması devam ediyor.

Ocak başında taraftarların Euroleague’in sitesinden oy vermesinin ardından medya, oyuncular ve koçlar tarafından da seçimler yapıldı. Şimdilerde ise oyuncular birer birer açıklanıyor.

Olympiakos ve CSKA Moskova formalarıyla efsaneleşen, Milos Teodosic de 2010-20 yılları arasına damga vuran isimlerden olmayı başardı.

2010 yılında tarihin en genç MVP’si ödülünü alarak başlayan Teodosic, geçen 10 yıllık sürenin ardından Avrupa tarihinin en iyi oyun kurucuları arasında olduğunu da herkese gösterdi.

Euroleague 2010 finalinde Olympiakos formasıyla finalde Barcelona’ya kaybeden Milos Teodosic ardından CSKA Moskova’ya giderek 6 yıl boyunca orada forma giydi ve CSKA formasıyla özdeşleşti.

FENERBAHÇE KARŞISINDA BÜYÜK OYNAMIŞTI

2016 yılında Berlin’de düzenlenen Final Four’un finalinde temsilcimiz Fenerbahçe karşısında 19 sayı, 5 ribaunt, 7 asist, 29 verimlilik puanıyla CSKA Moskova’ya kupayı getiren isimlerin başında geliyordu.

Kariyerine baktığımızda ise Teodosic 3 yılın beşine, 3 kez yılın ikinci beşine seçilirken, 2 kez de ayın MVP’si ödülünü almayı başarmıştı.

Vassilis Spanoulis dışında 10 yılda 2500 sayı ile bin asist barajını aşmayı başaran tek oyuncu oldu.

THY Euroleague de son yılın takımına seçilen Teodosic için bir video hazırladı: