Moerman ve Micic’li Anadolu Efes, Beşiktaş deplasmanından galip ayrıldı

ING Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş JK Basketbol, Anadolu Efes'i misafir etti. Anadolu Efes 74-81′lik skorla deplasmandan galip ayrıldı.

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında Beşiktaş JK Basketbol, Anadolu Efes’i misafir etti. Anadolu Efes 74-81′lik skorla deplasmandan galip ayrıldı. Bu mücadeleyle birlikte Anadolu Efes ligde beşinci galibiyetini aldı. Beşiktaş ise henüz galibiyet elde edemedi.

Mücadelenin başından itibaren skor üstünlüğünü elinde tutan Anadolu Efes, oyunun kontrolünü de elinde tutarak mücadeleden galip ayrılmayı başardı.

Beşiktaş’da Ercan Osmani 15 sayı, 5 ribaundla takımın en skorer ismi oldu. Şehmus Hazer 13 sayı, 4 ribaund, 4 asistle Osmani’ye eşlik etti. James Blackmon Jr. 12 sayıyla, Alperen Şengün ise 10 sayı, 6 ribaundla mücadele etsede takımın bu performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Oyunun en skorer isimleri ise Anadolu Efes’in yıldız oyuncuları Adrien Rene Moerman ve Vasilije Micic oldu. Moerman ve Micic 18’er sayıyla takımı sırtlayan isimler oldular. Bryant Kevin Dunston Jr. 12 sayı, 10 ribaundla double double yaparken Tibor Pleiss, 12 sayı ve 9 ribaundla double double’ı kaçırdı.

Birinci çeyrek: 17-20
İkinci çeyrek: 34-40
Üçüncü çeyrek: 54-61
Dördüncü çeyrek: 74-81