Ana sayfa Haberler Futbol Mustafa Cengiz’den Göksel Gümüşdağ’a sert cevap

Mustafa Cengiz’den Göksel Gümüşdağ’a sert cevap

google-news-abone-olpng

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Aleyhimize yapılan hatalar, lehimize yapılanlardan kat kat fazla” dedi. Mustafa Cengiz, Göksel Gümüşdağ’a da cevap verdi: “Biz o işin uzmanı değiliz. Elinde herhangi bir belge varsa söylesin, cevap verelim” diye konuştu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in son günlerdeki tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

O açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Çok büyük bir algı operasyonu yapılıyor”

“Galatasaray’a karşı çok büyük algı operasyonu yapılıyor. Galatasaray’ın şanlı şampiyonluk yürüyüşünü kötülemek, değersiz kılmak amaçlı… Ben bu yürüyüşün camiada tam bir kenetlenmeye doğru evrilmesini görüyorum. Galatasaray kenetlendiği için 8 puan geriden buraya geldi. Galatasaray en kötü durumlarından şampiyonluk yürüyüşünü bırakmadı. Bu yürüyüş onurlu ve şerefli bir yürüyüştür. Şampiyonluğa ulaşan takımlar oyunun içine hile katmamış ise onun şampiyonluğunu kutlamak gerekir. Biz şu anda her alanda lideriz. Sadece sportif anlamda değil, maddi anlamda da. UEFA kriterlerinde de lideriz. Her iki kupada yürüyoruz. Ne mutlu bize ki verilen desteğe aracı olduk.”

“Çok kötü duyumlar alıyoruz”

Bizi rahatsız eden bir algı var. Maalesef biz zamanında VAR kayıtları incelensin dediğimiz için, pozisyonlara bakılsın dediğimiz için, TFF istifa etsin dediğimiz için ben ceza aldım. Teknik direktörümüz 10 maç ceza aldı. Bütün bunlara rağmen biz bu yürüyüşe devam ettik. Bize en büyük gücü veren camiamızdır. Neden bu algı operasyonları yapılıyor? İki haftadır sanki Galatasaray şampiyon oldu, bunu nasıl yok ederiz, nasıl mutsuz ederiz… Öylesine baskı yaratılıyor ki Galatasaray buna sevinmesin. Hiçbir galibiyetimize tebrik yok. Sahada ayağını bırakan oyunculara geçmiş olsun bile yok. Spor bir yarışmadır. Türk milletini bir araya getiren bir harçtır. Bu harcın en büyük paydası biziz. Biz çok olumlu bir paydayız. Ötekileştirmek, bir algı yaratmak çok kötü bir yoldur. Spor kulüpleri yöneticileri ve başkanları diğer kulüpler hakkında hele ki kendilerinin olmayan maçlar hakkında konuşurken dikkatli olmalıdır. Çok kötü duyumlar alıyoruz. Sporun bir yarış olmasını istiyoruz.”

“Bize yapılan hatalar daha fazla”

Lütfen bu şanlı yürüyüşün devamında camiamıza ve karar verici mekanizmalara sesleniyorum. Oynayacağımız maçları önceden belirlemesinler. Maçlara şu ya da bu şekilde etki etmesinler. Bunu özellikle istirham ediyorum. Yok taçtan yedik, yok buradan yedik diyerek bunu basite indirgersiniz. Bunu ana gündem maddesi yapmasınlar. Bütün maçlar kayıt altındadır. Son 1 yıldır VAR’ın kaydı altındadır. Hatalar olmamakta mıdır? Toplama bakınca Galatasaray aleyhine yapılan hatalar, lehine yapılanlardan kat kat fazladır. Hata her zaman vardır. Açıkça bizim aleyhimize yapılan hatalar, lehimize yapılanlardan fazladır. Bizi kimse koruyup kollamamaktadır. Kollasa ben, hocam, oyuncularım ceza almazdı. Hatalar açık ve net. Lütfen objektif olalım. Kitleleri birbirine düşürücü söylemlerden uzak kalalım. Kendi çıkarı için rakibine saygısız, hadsiz cümleler kullanmayalım. Mert olalım, açık olalım. Ancak böyle fair, dürüst mücadelede varız.”

“Gümüşdağ, elinde belge varsa söylesin”

Göksel Gümüşdağ’ın sözlerine cevap: “Biz o işin uzmanı değiliz. Elinde herhangi bir belge varsa söylesin, cevap verelim. Bizim alnımız ak. Sayın Göksel Gümüşdağ, Türk futbolunu yönettiği enerjisini yayan bir insan. Ben duyduklarımı söylesem çok üzülür.”

Semih Özsoy’a cevap: “20 yılda alınan her şampiyonluğu lekelemek demektir. Fenerbahçe 20 yılda kaç kez şampiyon oldu? Yayın var, herkes görüyor. 80 yılda ne yaptın? ”

“Lehimize hata yapanları bitirdiler”

Bizim şampiyonluk yürüyüşümüze maalesef çok ciddi algı yönetimi yapılıyor. Biz sesimizi ancak burada duyuruyoruz. Biz yayınlayınca yayıncı kuruluş bize ihtar çekiyor. Telif hakkı verelim diyoruz, hayır diyorlar. Bazı kulüp başkanları arıyor. Bazı yorumcular bizi savunuyor. 1-2 tane var. Onlar da 2, 3. planda. Orada yayınlanmadığı için burada yayınlıyorum. Yapılan 5 hatayı biz verdik, kimse vermedi. Onu da kaldırdılar. Ali Palabıyık üst üste 5 hatalı karar veriyorsa iyi niyet aramam. Dış etken diyorlar ya dış etken. Sonra ne oldu? 5 hafta verilmedi, sonra verdiler. Bizim lehimize yapanlara ne oldu, bitirdiler. Ben objektif yayın ve yorumdan yanayım. Yapılan yorumlar Galatasaray’a haksızlık durumunda.