Nando De Colo, Fenerbahçe’yi sırtladı Efes sahadan mağlup ayrıldı

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun ikinci haftasında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko mücadelesinden Fenerbahçe 71-80 sahadan galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun ikinci haftasında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Mücadeleden Fenerbahçe Beko 71-80’lik skorla galip ayrıldı.

Bu mücadelenin ardından Anadolu Efes, ligde henüz galibiyet görememişken Fenerbahçe Beko ikinci karşılaşmasında ikinci galibiyetini de almış oldu.

Fenerbahçe Beko ilk çeyreğe hızlı bir başlangıç yaparak skor üstünlüğü yakalamayı başarsada,  Krunoslav Simon’ın mücadelesiyle Anadolu Efes geri döndü ve ilk çeyreği önde tamamlamayı başardı. İkinci yarının başlarında beraberliği yakalayan Fenerbahçe Beko’da Nando De Colo’nun performansıyla skor üstünlüğünü kazandı ve ilk yarıyı tamamladı.

Üçüncü çeyrekte iki takımın da yoğun mücadele etmesiyle skor dengesi sık sık değişti. Çeyreğin sonuna doğru Jarell Eddie ve Bobby Dixon’ın attığı üçlüklerle Fenerbahçe Beko öne geçti ve bu üstünlüğü çeyreğin sonuna kadar korudu. Son çeyrekte ise Anadolu Efes rakibini yakalamayı başardı ve farkı 1 sayıya kadar indirdi. Anadolu Efes’in skor dengesini yakalamasının ardından Igor Kokoskov molaya gitti. Skor farkını çift haneli sayılara çıkarmayı başaran Fenerbahçe, daha rahat bir oyun sergileyerek sahadan galip ayrılmayı başardı.

Anadolu Efes’te Krunoslav Simon 24 sayı, 5 asistle oyunun en skorer ismi oldu. Rodrigue Beaubois ise 11 sayıyla Simon’a eşlik etti. James Lee Anderson ve Tibor Pleiss 8’er sayı ürettiler. Vasilije Micić ve Adrien Rene Moerman ise 7’şer sayı ile takıma katkı sağladı.

Fenerbahçe Beko’da ise Nando De Colo 20 sayı, 6 ribaund, 4 asistle takımı sırtlarken Lorenzo Brown 17 sayı ile kendisine eşlik etti. Jan Veselý 13 sayı, 10 ribaundla double double’a imza attı. Edgaras Ulanovas ise 10 sayı ile galibiyete katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 23-16

İkinci çeyrek: 35-42

Üçüncü çeyrek: 54-61

Dördüncü çeyrek: 71-80