Ana sayfa THY Euroleague Nando De Colo ile Jan Vesely Fenerbahçe’de kalıyor!

Nando De Colo ile Jan Vesely Fenerbahçe’de kalıyor!

THY Euroleague'de uzun yıllardır Final Four'ların müdavimi olan Fenerbahçe Beko'da takımdan ayrılacağı iddia edilen Jan Vesely ile Nando De Colo takımda kalıyor. 

decolo-vesely-1

THY Euroleague’de uzun yıllardır Final Four’ların müdavimi olan Fenerbahçe Beko’da takımdan ayrılacağı iddia edilen Jan Vesely ile Nando De Colo takımda kalıyor.

Zejko Obradovic’in takımdan ayrılmasının ardından, başkan Ali Koç takım bütçesinin 30 milyon euro’dan 20 milyon’a düşüreceğini açıklamış ve bu doğrultuda bazı isimler ile yolların ayrılacağını açıklamıştı.

Bu doğrultuda ilk olarak Gigi Datome sarı-lacivertli kulüpten ayrılarak Olimpia Milano’nun yolunu tutmuştu.

Kostas Sloukas Nisan ayında Yunan basınına verdiği röportajda Zeljko Obradovic’in takımdan ayrılması durumunda kendisinin de başka bir takıma gidebileceğinin sinyalini vermişti. Bugünler ise Olimpiakos ile Real Madrid, Yunan oyuncuyu radarına almış durumda.

Eurohoops’un haberine göre Jan Vesely ile Nando De Colo’nun ise iddia edilenin aksine Fenerbahçe Beko’nun oyuncuları olarak kalacak.

Euroleague’de geride kalan sezonda Nando De Colo 24 maçta forma giyerken bu maçlarda 15.9 sayı ortalamasıyla takımın en skoreri olurken, sezon başını sakatlığı sebebiyle kaçıran 2018-19 sezonu MVP’si Jan Vesely ise 8.6 sayı, 4.2 ribaunt ortalamasıyla sezonu tamamladı.