Ana sayfa THY Euroleague Nando De Colo: “Sarunas Jasikevicius olursa çok iyi olur”

Nando De Colo: “Sarunas Jasikevicius olursa çok iyi olur”

Fenerbahçe Beko'nun yıldız ismi Nando De Colo, Obradovic'in gidişi ve kendi geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

nando-de-colo-fenerbahce-beko-kızılyıldız

Fenerbahçe Beko’nun yıldız ismi Nando De Colo, Obradovic’in gidişi ve kendi geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fransız basınından La Voix Du Nord‘a konuşan De Colo, Obradovic’in gidişinin anlaşılabilir bir durum olduğunu ifade ederken, Genel Menajer Maurizio Gherardini’nin iki yıllık sözleşme imzalamasından memnuniyet duyduğunu söyledi.

Obradovic’in ayrılık süreci ile ilgili konuşan De Colo şu ifadeleri kullandı:

Kararı birçok kişiyi şaşırttı. Telefonda konuştuğumuzda bir yıl ara vermesi gerektiğini, ailesiyle ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Anlaşılabilir bir durum. Sezona ara verilmeden önce kafamızı suyun üstüne çıkarabilmiş olsak da genel anlamda sezon kolay geçmedi. Sözleşme görüşmelerinin yapıldığı bir dönemdeyiz. Genel Menajer Maurizio Gherardini iki yıllık yeni sözleşme imzaladı, kendisi önemli biri. Oyuncu ve koç alımlarında kontrol onda, o da zaten bu işte iyi.

Kendisinin Bologna’ya transfer olacağı iddialarını reddeden Fransız yıldız, Sarunas Jasikevicius ile anlaşılmasın çok iyi olacağını söyledi:

Bologna’ya gideceğine dair iddiaların sorulması üzerine De Colo, Dedikoduları gördüm. Kontratım devam ediyor. Hangi koçun ve oyuncuların takıma katılacağını görmeyi bekliyoruz aslında. Koç gelir gelmez durumla ilgili genel bir fikrimiz olacak. Maurizio ile sürekli iletişim hâlindeyim. Kulüp arayışını sürdürüyor, tanındık bir koç getirmeye çalışıyorlar. Saras olursa çok daha iyi olur. Ancak şu anda yapabileceğim pek bir şey yok, sadece haber bekliyorum dedi.

THY Euroleague’de CSKA Moskova formasıyla 2 şampiyonluğu kazanan Nando De Colo, pandemi sebebiyle yarıda kalan 2019-20 Euroleague sezonunda 15.9 sayı, 3.0 ribaunt, 3.0 asist ortalamasıyla mücadele etti.