Ana sayfa THY Euroleague Nando De Colo’dan Zeljko Obradovic açıklaması

Nando De Colo’dan Zeljko Obradovic açıklaması

Nando De Colo, koç Obradovic'in birçok başarı kazanmasına rağmen hala daha fazlasını istediğini söyledi.

Fenerbahçe Beko’nun yıldız oyun kurucusu Nando De Colo, Marca radyosuna basketbol liglerinin geleceğinden koç Zeljko Obradovic’e kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Covid-19 salgını sebebiyle İstanbul’da ailesiyle birlikte karantinada kalan De Colo, ilk olarak salgın sürecine değinirken şöyle konuştu:

Şu anda ailemle daha çok zaman geçirme fırsatı buldum. Umarım herkes bu salgını sağlıklı şekilde atlatır. Şu anda Türkiye’de 20 yaşın altındaki ve 65 yaşın üstündeki kişilerin sokağa çıkması yasak ancak diğer insanlar günlük işlerini halletmek için dışarı çıkabiliyorlar

Basketbolun yeniden devam etmesini uzak bir ihtimal olarak gördüğünü ifade eden De Colo Son bir buçuk aydır hiçbir şey yapmıyoruz. Ben basketbol sezonunun devam etmesini çok uzak bir ihtimal olarak görüyorum. Şu anda evde kalıp bu süreci sağlıklı şekilde atlatmak istiyorum. Önümüzdeki sezon tekrar oynamaya başlayacağımız zamana kendimi en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyorum ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli çalıştırıcısı Zeljko Obradovic hakkında da konuşan De Colo, Obradovic bugüne kadar birçok başarı kazanmış bir koç ama hala daha fazlasını istiyor. Bu yüzden sürekli çalışıyor ve hiç vazgeçmiyor. Zaman zaman sinirlendiği ve bize bağırdığı oluyor ama bunu takımın iyiliği için yaptığını biliyoruz dedi.

Geçtiğimiz yaz aylarında Fenerbahçe Beko’ya transfer olan Fransız yıldız, transfer sürecini şu şöyle anlattı:

CSKA Moskova’dan ayrıldıktan sonra önümde 2-3 farklı seçenek vardı. Herkes kariyerimi bitirdikten sonra İspanya’da yaşamak istediğimi biliyor. Ancak kariyerim boyunca Itoudis ve Popovich gibi çok önemli isimlerle çalıştım. Bu isimlerden sonra Obradovic gibi efsanevi bir isimle çalışma fırsatını kaçırmak istemedim