Ana sayfa THY Euroleague NBA’den kontrat alamayan De Colo Fenerbahçe’yle masaya oturdu

NBA’den kontrat alamayan De Colo Fenerbahçe’yle masaya oturdu

CSKA Moskova'dan geçtiğimiz günlerde ayrılan Nando de Colo, NBA'den istediği kontratı alamadı ve Fenerbahçe Beko ile masaya oturarak sözleşme detaylarını konuşmaya başladı.

Tekrar şansını NBA’de denemek isteyen ancak sözleşme haklarını elinde bulunduran Toronto’dan 1.8 milyon doların üzerinde bir teklif alamayan Fransız yıldız, Fenerbahçe Beko ile masaya oturdu.

Guduric ve Melli’nin NBA’e gitmesinden dolayı yaklaşık 4 milyon dolarlık bir maaş boşluğu yaratan Fenerbahçe Beko, Nando de Colo’nun talep ettiği parayı karşılayabilecek durumda ve İstanbul’daki sosyal yaşam, kulüp etkisi ve taraftar gibi faktörler Fransız yıldızın sarı-lacivertli formayı giymesini kolaylaştıran etkenler olarak gösteriliyor.

Real Madrid’in de transfer listesinde yer alan Nando de Colo için Valencia kulübü de resmi bir açıklama yaptı ve bu transfer için kendilerinin de devrede olabileceğini duyurdu. Valencia’nın kulüp direktörü Paco Raga, Nando de Colo’nun İspanya haklarına sahip olduklarını ve Real Madrid’in olası bir teklifine karşın hamle yapacaklarını ifade ederek; “De Colo‘nun haklarına sahibiz ve Real Madrid bir teklif yaparsa biz de devreye gireriz, De Colo’nun haklarından vazgeçmeyeceğiz” dedi. (Sporx)