Ana sayfa NBA Netflix’te izleyebileceğiniz basketbol konulu film ve belgeseller

Netflix’te izleyebileceğiniz basketbol konulu film ve belgeseller

Siz basketbolseverler için Netflix'te yayınlanan basketbol konulu film ve belgeselleri fragmanlarıya derledik.

Netflix'te izleyebileceğiniz basketbol film ve belgeselleri

Coronavirüs sebebiyle başta NBA ve Euroleague olmak üzere birçok basketbol organizasyonuna ara verildi.

Tüm dünyayı saran koronavirüs Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Sağlık Bakanlığı ve uzmanlar bizlere evlerde kalmamız gerektiğini ifade ediyor.

Evde de basketboldan bu kadar uzak kalmak oldukça sıkıcı hale gelmemesi için sizlere basketbol konulu film ve belgeselleri derledik.

Netflix’te bulunabilen film ve belgesellerin fragmanları ve kısa bilgileri:

8Amateur

Amateur, hayali peşinde kişisel hayatıyla mücadele eden genç bir basketbol geleceği yıldızı hakkında 2018 Amerikan spor drama filmi. Film Amerika Birleşik Devletleri’nde 6 Nisan 2018’de Netflix’te yayınlandı.

7Coach Carter

Koç Carter, Samuel L.Jackson’ın oynadığı ve Thomas Carter’ın yönettiği 2005 Amerikan biyografik gençlik spor dram filmidir. Film, 1999’da yenilmez lise basketbol takımını zayıf akademik sonuçlardan dolayı askıya almak için manşetlere bakan Richmond Lisesi basketbol koçu Ken Carter’ın gerçek hikayesine dayanıyor.

6Iverson

Gerçeklerden yola çıkan bu belgeselde, sporda silinmez bir iz bırakan NBA efsanesi Allen Iverson’ın çalkantılı hayatı ve göz kamaştıran kariyeri anlatılıyor.

5One In A Billion (Milyarda bir)

NBA’e seçilen ilk Hindistan doğumlu oyuncu olma hayali gerçekleştirmek için çalışan Satnam Signh Bhamara’nın yolculuğunu keşfedin.

4The Carter Effect (Carter Etkisi)

İzleyicilere Vince Carter’a eşi benzeri görülmemiş bir bakış sunuyor: 1998’de Raptors’a katıldığı zaman Kanada basketboluna yaptığı etkisine varana dek, sekiz kez NBA All-Star Vince Carter’ın belgeseline göz atın.

3High Flying Bird

Spor menajeri olan Ray Burke, basketbol ligindeki bir lokavt sırasında kendisini büyük bir çatışmanın içerisinde bulur. Kariyeri tehlikede olan Ray, lig yöneticileri ve oyuncular arasında çıkan çatışmayı sonlandırmak için bu sefer büyük oynamayı planlar. Ancak önünde sadece 72 saati vardır. Hiç kimsenin cesaret edemediği bir plana girişen Ray, basketbol maçlarını sonsuza dek değiştirebilecek bir açık bulur ve bu sayede bütün güçlü oyuncuları alt eder. Bu durum sistemin nasıl olduğu ve nasıl olması gerektiğine dair birçok sorunun oluşmasına neden olur.

2Q Ball

San Quentin Eyalet Hapishanesinde azılı hükümlüler, basketbol sayesinde kurdukları bağ aracılığıyla kişisel sorunlarını ele alıyor ve kefarete ulaşmaya çalışıyor.
2019 Seattle Uluslararası Film Festivali’nde Büyük Jüri Belgesel Ödülü’nü kazandı.

1Basketball or Nothing

Arizona’nın Navaho Bölgesi’ndeki Chinle Lisesi basketbol takımını, eyalet şampiyonluğuna ulaştırıp izole toplulukları gururlandırmak için çıktıkları yolculuğu konu alıyor