Ana sayfa THY Euroleague Nikola Kalinic’ten Fenerbahçe taraftarına mesaj

Nikola Kalinic’ten Fenerbahçe taraftarına mesaj

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko'nun Euroleague'in 16. haftasında Valencia'yı ağırlayacağı maç öncesinde Nikola Kalinic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'ye Kalinic'ten iyi haber!

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Euroleague’in 16. haftasında Valencia’yı ağırlayacağı maç öncesinde Nikola Kalinic açıklamalarda bulundu.

Kalinic açıklamasında sezon başında olmak istedikleri noktada olmadıklarını, ancak önlerinde daha çok maç olduğunu ve kendileri için olumlu olan tarafın galibiyet sayılarının birbirine yakın olduğunu söyledi.

Valencia maçı hakkında ise sert ve hızlı bir oyun oynadıklarını, onların ofansif oyununu durdurarak galibiyete ulaşmak istediklerini dile getirdi.

Sırp basketbolcunun açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“Sezon başında hedeflediğimiz yerde değiliz”

Sezon başında hedeflediğimiz noktada olamadığımız bir sır değil. Ama önümüzde oynanacak çok maç var. Bizim için iyi olan şey, takımların galibiyet sayılarının birbirlerine yakın olması. Özellikle 6. ve 7. basamak ile aramızda 3 ya da 4 galibiyet var. Eğer iyi oynamaya başlar ve birkaç maç kazanabilirsek her şey değişebilir. Ayrıca yeni bir transferimiz var ve onun da ilerleyen dönemde bize çember altında katkı vermesini bekliyoruz.

“Onların ofansif oyununu durdurmalıyız”

Valencia bu sezon için yeni bir takım ama onları geçmiş yıllardan çok iyi tanıyoruz. Sert ve hızlı oynamayı seven bir ekip. Hızlı oynuyorlar ama aynı zamanda organizeler. Onların ofansif oyununu durdurursak, galibiyet için avantajlı duruma geçebiliriz.

“Taraftarımıza minnettarız”

Taraftarlarımız için de bir şey söylemek istiyorum. Bize bu zorlu dönemde de desteklediklerini gösterdiler. Bunun için teşekkür ediyoruz. Gerçek taraftarlar böyle zorlu dönemler geldiğinde takıma destek olurlar ve onlar da bunu yaptılar. Bu nedenle onlara minnettarız.”