Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Bugün tüm bahaneyi kendi üzerime alıyorum”

Obradovic: “Bugün tüm bahaneyi kendi üzerime alıyorum”

THY Euroleauge'in 2. haftasında Kızılyıldız'a mağlup olan Fenerbahçe Beko'nun koçu Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

THY Euroleauge’in 2. haftasında Kızılyıldız’a mağlup olan Fenerbahçe Beko’nun koçu Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic’in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

Çok kötü oynadık, bu çok net. Takımın tablosu bu şekilde olunca önce kendimi eleştirerek başlarım. Bu maçtaki tüm sorumluluk bu akşam için bende, benim omuzlarımda. Çok net bir şey söylemek mümkün değil çünkü idmanlardaki tablomuz bugünkü maç performansından çok farklıydı. O yüzden bu akşamki tablomuza çok şaşırdım. Çok net bir şekilde reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Kendi açımdan elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Güzel olan, daha sezonun başındayız ve önümüzde çok maç var. İnşallah bu şekilde bir tablo olmayacak. Bu programda da çok kolay olmayacak. Bahanelere inanan bir insan değilim. Bu akşam için de tüm bahaneyi kendi üzerime alıyorum.

Tecrübeli koç, Westermann’ın bu mücadelede oynamaması üzerine gelen soruya; Bana soracak olursanız oynamayan hem Leo Westermann hem de Tarık Biberovic için çok ama çok üzgünüm. Gerçekten üzgünüm. Çünkü Biberovic’in genç bir çocuk olarak oynamayı gerçekten hak ettiğine inanıyorum. Oynayacak da. Ayrıca Westermann da öyle. Bu sadece benim kararımdı. Hiçbir şeyleri yok yanıtını verdi.

Obradovic; uzun süredir sakat olan Lauvergne ile ilgili kendisine yöneltilen soruya; Fenerbahçe‘yi takip ediyorsanız Joffrey Lauvergne’in 19 Şubat’tan beri oynamadığını görürsünüz. Neredeyse sekiz ay oldu. Ben doktor değilim, oyuncunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Geri dönmek için çok büyük bir arzusu olduğunu biliyorum. Her şeyi deniyoruz. Ne zamana kadar? Bilmiyorum… Vesely de her şeyi denedi. Buraya geldiği için çok mutluyum. Takıma yardımcı olmaya çalıştı. Altı ay sonra ilk maçına çıktığı belliydi. Vesely‘nin bildiğimiz seviyeye, yani Avrupa’nın en iyi pivotu olduğu seviyeye çıkması için daha fazla antrenman ve maça ihtiyaç duyduğu anlaşılıyor. O seviyeye çıkacağına da eminim. Çünkü karakterini biliyorum, Jan Vesely’yi tanıyorum. Bugünkü en küçük sorunumuz Jan’ın oynadığı oyundu dedi.

Sırp koç, sarı lacivertli takımda doktor değişikliği yapılmasının sakatlıklarla ilgili olup olmadığına dair soruya ise; Bilmiyorum, ben doktor değilim. Ben koçum. Ben idmana gidiyorum, diyorlar ki bu oyuncular var elinde. Sekiz ayı böyle geçireceğim. Kaç kez tekrarladım bilmiyorum, yine söyleyeceğim. Geçen sezon koçluk kariyerimin muhtemelen en iyi yılıydı. Son iki aya kadar, o ara birçok sakatlık sorunumuz başladı. Önce Vesely, Lauvergne, Gigi, Kalinic, Eric Green… Beş oyuncumuz olmadan oynamak zorunda kaldık. Ben her zaman oyuncuları dinliyorum. Eğer bir sorunları, ağrıları varsa onları oynatmaya zorlamam. Çünkü sağlıkları her şeyden önemli. Oyuncularımı, karakterlerini biliyorum. Onlar her zaman takımı düşünüyorlar. Bay Lauvergne’in ne zamana kadar oynamayacağı sorusu benim cevaplayacağım bir soru değil, sağlık ekibi cevaplayacak yanıtını verdi.