Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Obradovic: Burada Bir Görevim Var!

Obradovic: Burada Bir Görevim Var!

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe’nin efsane koçu Zeljko Obradovic, “Çok fazla saygı duyduğumuz bir takıma karşı yarı final oynadık. Kendi stilleri var ve agresif oynayan bir ekip. Bu sene onlarla oynadığımız her maç zordu. Son oynadığımız 3 maçı domine etmiş olsak da hiç kolay değildi.  Kişisel oynayış şekilleri itibariyle de 40 dakika boyunca konsantre olmanızı gerektiriyor.  Hiçbir zaman pes etmiyorlar ve sonuna kadar savaşıyorlar, bugün olduğu gibi. Maçı ne kadar önde götürmüş olsak da bir ara farkı kapattılar ve yakınlaştılar, aynı agresiflikle devam ettiler. Bu yüzden bu akşam ve diğer 3 maçı oynayış şeklimizden dolayı memnunum. Oyuncularımı tebrik ederim. Dörtlü Final’den sonra kolay değildi. Oyuncularım enerji ve motivasyon buldular. Bugünkü taraftara da desteğinden dolayı teşekkür ederim. Finalde bu desteğe çok ihtiyacımız var, mutlaka maçlarımıza gelsinler” dedi.

Agresif savunmanın bu serinin anahtarı olduğuna da dikkat çeken Zeljko Obradovic, “Kesinlikle agresif savunma bu serinin anahtar noktasıydı. Sahayı iyi kullandık. Herkes ne yapması gerektiğini çok iyi anladı. Takım içerisinde iyi bir atmosfer var. Her zaman bütün oyuncuları kullanamasam da herkes elinden geleni yapıyor” şeklinde konuştu.

Son olarak gelen bir soru üzerine genç oyuncuların forma şansını değerlendiren koç, “Herkesin her şeyi düşünmeye hakkı vardır. Beni buraya bir görev için getirdiler. Ben de bildiğim doğruları uyguluyorum. Herkese sezon içerisinde fırsat verdiğimi düşünüyorum. Özellikle genç ve Türk oyunculara fırsat verdiğim anlar oldu. Defalarca bunu tekrarladım ama benden çok onların ne yaptığı önemlidir. Önlerinde büyük fırsatlar var. Fenerbahçe gibi bir organizasyonun parçası durumundalar ve basketbol oynamak istiyorlarsa basketbol dışında bir şey düşünmemeleri gerekiyor. Ben her zaman fırsat vermeye hazırım ama sonuçta bu onların elinde” açıklamasında bulundu.