Ana sayfa THY Euroleague Obradovic devreye girdi: Jasikevicius ile Fenerbahçe’yi konuştu

Obradovic devreye girdi: Jasikevicius ile Fenerbahçe’yi konuştu

Zeljko Obradovic ile yollarını ayıran Fenerbahçe Beko, yeni koç arayışında eski oyuncusu Jasikevicius ön plana çıkıyor.

Obradovic devreye girdi: Jasikevicius ile Fenerbahçe'yi konuştu

Efsane koç Zeljko Obradovic ile yollarını ayıran Fenerbahçe Beko, yeni koç arayışında ki ilk adımını Obradovic’in eski öğrencisi Sarunas Jasikevicius ile atmış oldu.

Fenerbahçe Beko’da 7 sezon boyunca tarih yazan Obradovic’in takımdan ayrılmasının ardından, koç arayışlarında iki farklı iddia bulunuyor: 

İddiaların ilki bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen ve basketbolu bırakmasının ardından Obradovic’in yardımcılığını yapan Jasikevicius’un takımın başına getirmek.

İkinci iddia ise takım bütçesini düşürerek yerli bir hoca ile çalışmak. Yerli hocalar içerisinde de ön plana çıkan isim Obradovic’in yardımcılığını yapan Erdem Can olarak gösteriliyor. Bu isim dışında Pınar Karşıyaka ve A Milli Basketbol Takımı çalıştırıcısı Ufuk Sarıca’nın ismi gündeme geldi.

Jasikevicus’un Fenerbahçe ile anlaşma durumu ile ilgili Litvanya basınında çıkan haberde durumun oldukça karmaşık olduğu görülüyor:

BARCELONA İDDİASI

Litvanya basınının iddiasına göre Jasikevicius’un Barcelona ile çalışmak istediği, bu sezon Barca’nın İspanya Ligi’nde şampiyon olamaması durumunda Pesic ile yolların ayrılıp Litvanyalı koç ile anlaşma yapmak istediğini öne sürdü.

OBRADOVİC SARAS’I İKNA EDEBİLİR

Tüm bu süreç yaşanırken, Socrates Dergi’den Uğur Ozan Sulak’ın sosya medya hesabından verdiği habere göre Jasikevicius ile Fenerbahçe’nin görüşmelerinin ilk aşamasında olumsuz geçtiği ancak ikinci aşamada Obradovic ile Saras’ın konu hakkında konuşmasının olumsuz havayı ortadan kaldırdığını belirtti.