Ana sayfa THY Euroleague Obradovic Ergin Ataman rekabetinde en çok hangisi kazandı?

Obradovic Ergin Ataman rekabetinde en çok hangisi kazandı?

Türkiye'de basketbol gündeminin en büyük iki ismi: Zeljko Obradovic ile Ergin Ataman. İki koç 22 yıldır 52 kez karşı karşıya gelirken hangisi daha çok galip geldi dersiniz. Gelin birlikte istatistiklere göz atalım

Zeljko Obradovic Ergin Ataman

Fenerbahçe Beko’nun başına Zeljko Obradovic geldiği günden itibaren Ergin Ataman ile efsanevi koç arasında büyük rekabet yaşanıyor.

Euroleague tarihinde en çok şampiyonluk kazanan koç Obradovic ile Fenerbahçe ile rekabetleri bulunan Anadolu Efes ile Galatasaray’ı çalıştıran Ergin Ataman arasında oynanacak her maç öncesinde gündem oluyor.

Bazen maç öncesinde ya da sonrasında yapılan açıklamalar ile bazen kadro tercihleriyle bazen de saha dışında birbirileri taraftarların birbirleriyle yaptığı atışmalarda gündem hep Obradovic ve Ergin Ataman oluyor. Ülkemizdeki basketbolun son dönemdeki hikayesi iki koç üzerinde yürüyor.

Obradovic ile Ergin Ataman rekabeti ne zaman başladı?

Bugünden tam 22 yıl önce 1997 yılında Obradovic Benetton’u, Ataman ise Türk Telekom’u çalıştırırken bu rekabet başladı. Sırp hocanın çalıştırdığı Benetton karşılaşmadan 71-66 galip ayrıldı.

Ergin Ataman Obradovic rekabetinde en çok hangisi kazandı?

Günümüze kadar iki koçun çalıştırdığı takımlar 52 kez karşı karşıya gelirken bu maçların 32’sini Obradovic kazanırken, 21’inde ise Ataman’ın takımı kazandı.
Yalnızca Euroleague’de oynanan maçlara baktığımızda ise 17 kez karşı karşıya geldiler. Burada da sonuç değişmedi; Obradovic 12, Ergin Ataman ise 5 kez galip geldi.

Ülker Arena’da Ergin Ataman maç kazanabildi mi?

Rakamları bu maç özeline indirgemek istersek Ülker Arena’da Obradovic ile Ataman 18 kez karşı karşıya geldi.
Bu maçların 17’sinde Fenerbahçe kazanırken, birinde ise Ataman’ın takımı kazandı.

Fenerbahçe Beko Anadolu Efes maçı ne zaman?

Gelelim bu akşama… Ülker Spor Etkinlik Salonu’nda 12 Aralık Perşembe 20:45’te THY Euroleague’in 13. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko Anadolu Efes’i ağırlıyor.
İki koçun 54. kez karşı karşıya geleceği bu maç öncesinde istatistikler anlamında Obradovic’in büyük avantajı bulunuyor. Ancak hiçbir maç oynanmadan kazanılmayacağını yine en iyi Sırp çalıştırıcı biliyordur diye düşünüyoruz.