Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: Euroleague’de en zorlu maçımıza çıkacağız!

Obradovic: Euroleague’de en zorlu maçımıza çıkacağız!

 

Fenerbahçe Doğuş’un antrenörü Obradovic’in, yarın oynayacakları Euroleague finalinde oynayacağı Real Madrid maçı öncesindeki açıklamaları şu şekilde:

Bunu çok kez söyledim aslında. Luka Doncic çok iyi bir karakter, çok iyi bir oyuncu. Real Madrid’in de ona çok iyi ihtiyacı var. Kendisini tebrik ediyorum bu noktaya kadar yaptıları için.

Genç oyuncular için her zaman söylüyorum. Çok iyi çalışmalılar. Çok iyi oyuncu Ahmet Düvelioğlu. Genç oyunculara sorduğum soru “Hayatınızla ilgili hedefiniz nedir?” olmuştur. Ahmet Düvelioğlu bize çok yardımcı oldu, çok çalıştı ve hak etti.

Tabii ki çok iyi bir deneyimden geçerek buraya kadar geldi Pablo Laso. Yarın ki maç öncesinde çok saygı duydukları bir ekibe karşı oynayacaklar. Oyuncular burada belirleyicidir. Hep antrenörler ön planda gözükür ama iş dengede gittiği zaman oyuncular farklılık yaratırlar.

Benzer teknik yapılardan bahsediyoruz saha içerisinde. Buraya kadar ekip halinde gelmiş takımlardan bahsediyoruz. Konsantrasyon başka olacaktır. Final konsantrasyonundan bahsediyoruz. Hem oyuncular hem de antrenörler bir bütüntür. Çok fazla farklılık gösterecek etkenler var. Finale başlangıç çok önemli olacak bizim için.

Euroleague’deki en zor rakiplerden birine karşı oynayacağız. Real Madrid tabii ki zorlu süreçlerden geçerek buraya geldi ama şu an gelinen nokta biraz farklı. Buraya kadar onları getiren detaylar finalde de çok etkili olacak bana göre.

Buradaki formata saygı duymak zorundayız. Sonuçta buradayız. Bence Euroleague’in formatı her geçen gün üzerine koyarak devam ediyor. Play off maçları tabii ki zor ama Final Four’un özelliği bunu özel kılan şey.

Bir defa kimse takımda lider değil. Evet Kostas tabii ki lider. Ama bütün oyuncular gibi lider. Çok mutluyum aslında böyle bir oyun kurucu grubuna sahip olduğum için. Kostas’ın takımda olması işimizi çok kolaylaştıran bir şey. Herkesin birbirine yardımcı olduğu bir takım burası.

Bobby Dixon’ın dünkü performansı sürpriz değildi. Bobby çok güçlü bir karaktere sahip. Benim için Bobby’nin kendisini nasıl hazırladığı önemliydi. 11 dakikada 19 sayı attı evet farklı bir şeyden bahsediyoruz. Ama 30 dakika oynayınca 60 sayı mı atacak? Bize gereken dakikada gereken sayıyı verdi.