Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Evimizde oynamak avantaj değil, oyuncularıma söyleyeceğim”

Obradovic: “Evimizde oynamak avantaj değil, oyuncularıma söyleyeceğim”

Fenerbahçe Beko başantrenörü Zeljko Obradovic, Baskonia karşısında alınan galibiyetin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko başantrenörü Zeljko Obradovic, Baskonia karşısında alınan galibiyetin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasına oyuncularını tebrik ederek başlarken, çok iyi yüzdeyle isabet bulduklarını ancak top kayıplarının çok fazl olduğunu, bunun üzerine çalışmaları gerektiğini vurguladı.

Zeljko Obradovic’in açıklamaları şöyle:

İyi maç ve önemli galibiyet için oyuncuları tebrik ediyorum. Bir hafta önce burada Barcelona’yı yendiler. Çok agresif ve iyi basketbol oynayarak. Bizde agresiflerine cevap verebilmek için kendimizi hazırladık. Çok iyi açık atışlarımız oldu. Üç sayılık yüzdemiz çok iyiydi. Bu topu iyi paylaştığımızı gösteriyor. Üç büyüklerimizde asist konusunda çok iyiydi. Bu maçta kötü olan top kayıplarıydı, bunun üzerine çalışmamız gerekiyor. Onun dışında her şey çok iyiydi. Herkes katkıda bulunuyor. Daha 16 maçımız var. Maç maç ilerlememiz gerekiyor. Şimdi önümüzde üç maç var. Türkiye ligi ve iki EuroLeague maçı var. Oyuncuların sağlık durumunu değerlendirerek takımı belirleyeceğiz.

“Evimizde çok maç kaybettik”

Fenerbahçe Beko’nun üst üste iki maçı evinde oynayacağı maçların olmasının play-off açısından önemi sorulduğunda ise Obradovic: Evet, oyuncularımla bunu konuşacağım. Eğer iç sahada oynamanın avantaj olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Şu ana kadar evimizde çok maç kaybettik. Oyuncularıma bunu söyleyeceğim.