Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Hedefimiz play-off yarışının içinde kalmak”

Obradovic: “Hedefimiz play-off yarışının içinde kalmak”

Fenerbahçe Beko'nun Kızılyıldız'ı mağlup etmesinin ardından koç Obradovic yaptığı açıklamada ilk yarı ile ikinci yarı arasındaki oynama şekillerinin enterasan olduğuna vurgu yaptı.

real-madrid-fenerbahce-beko-zeljko-obradovic

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko’nun evinde Kızılyıldız’ı mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic yaptığı açıklamada, birçok takımın play-off sezon sonuna kadar play-off yarışı içerisinde kalacağını, kendilerinin de hedefinin bu olduğunu söyledi.

Obradovic’in maç ile ilgili görüşleri şu şekilde:

Bizim için çok önemli bir maçtı. Ligin sonuna kadar olacak tüm maçlar gibi… EuroLeague’de sıralamaya baktığımızda birçok takımın play-off yarışının sonuna kadar içinde yer alacak. Bizim hedefimiz de tabii ki bu. Belgrad’da bizi yenen bir takıma karşı oynadık. Farklı bir kadro ve koç ekibi vardı. Meslektaşım Sakota’nın burada olmaması sebebiyle çok üzgünüm. Ona acil şifalar diliyorum. İlk yarıyı ve ikinci yarıyı oynama şekillerimiz çok enteresandı. İlk 20 dakika daha iyiydik. İkinci yarıda reaksiyonlarımız çok yavaştı. Bu yüzden sadece 25 sayı üretebildik. Her zaman konuşuyoruz ve takımı zayıf olan yönümüz savunma ribauntlarına hazırlamaya çalışıyorum. Bu basketbol ve maçı bir hücum ribaundu sayesinde kazandık. Onun dışındaki her şeyle birlikte Kızılyıldız da kazanabilirdi. Onları da tebrik ederim. Oyuncularımı tebrik ederim. Bizim için çok önemli bir maçtı.

Fenerbahçe’nin zorlu fikstürüne değinen Obradovic, üst üste oynadıkları ve önlerinde de üst üste oynanacak maçların oyuncuları için çok zor olduğunu bildiğini ancak sonuna kadar savaşmaya devam etmeleri gerektiğini vurguladı:

Geçtiğimiz hafta Çarşamba, Cuma ve Pazar oynadık. Bu hafta da aynı. Oyuncularım için bu durumun çok zor olduğunu biliyorum. Yarın sabah 7’de burada olacağız çünkü Moskova’ya gideceğiz. Bu da uyumak için birkaç saatimiz olduğu anlamına geliyor. Cuma da zorlu bir maç yapacağız. Daha sonra geri dönüp Pazar günü de Beşiktaş‘la oynayacağız. Çok zor bir fikstür. Bu yüzden tüm oyuncularımın takıma yardımcı olmaları gerekiyor. Sonuna kadar savaşmaya devam etmeliyiz. Taraftarlarımıza harika atmosferden dolayı teşekkür ediyorum.

Sakat oyuncular Kostas Sloukas ile James Nunnaly’nin durumunun sorulması üzerine Obradovic, Kostas Sloukas kesinlikle Moskova’da olmayacak. James’in durumu ise belirsiz. Takımla birlikte olacak ve durumuna bakacağız. dedi.