Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “İyi olan bizdik, biz kazandık!”

Obradovic: “İyi olan bizdik, biz kazandık!”

Turkish Airlines Euroleague’in 13. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun, şampiyonluktaki en büyük rakiplerinden CSKA Moskova’yı 79-75’lik skorla mağlup etmesinin ardından başantrenör Zeljko Obradovic yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı.

Açıklamasına CSKA Moskova’yı gösterdiği performans için tebrik ederek başlayan koç Obradovic, ikinci yarıda harika bir karakter ortaya koyarak, akıllı oynadıklarını ve maçın seyrini değiştirdiklerini söylerken şu ifadeleri kullandı:

“CSKA’yı da tebrik ediyorum, özellikle ilk yarıda çok iyi bir basketbol oynadılar. Çok karakterli bir takımdan bahsediyoruz ve bunu bugün gösterdiler. Maçı iki farklı bölümde oynadık. İlk yarıda hiç olumlu reaksiyon yoktu. Üçüncü çeyreğin başında her şey değişti. Her top için savaştık, akıllı oynadık ve maçın seyrini değiştirdik. Son çeyreğin başı da bizim için çok önemliydi. Son dakikalarda yine geri dönme fırsatı yakaladık. CSKA’nın da şansı vardı ama biz daha iyi oynadık. İkinci yarıda her şey değişti. Hem takım hem taraftar herkes uyandı. Bu şekilde devam etmemizi diliyorum”