Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Jan Vesely büyük fedakarlık yaptı”

Obradovic: “Jan Vesely büyük fedakarlık yaptı”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'de Olympiakos'u 90-75'lik skorla mağlup etmesinin ardından Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague’in 20. haftasında Fenerbahçe Beko’nun evinde konuk ettiği Olympiacos’u 90-75’lik skorla mağlup etmesinin ardından başantrenör Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

“OLYMPİACOS MAÇLARI HER ZAMAN ÖZELDİR”

“Maçın öncesinde de söylediğim gibi Olympiacos’a karşı oynamak her zaman özeldir. Onlara karşı oynarken gerekli olan her şeye hazırlanmak gerekiyor. Savunma, eşleşmeler ve tam saha baskı onlarla oynarken her zaman çok önemli. Olympiacos’la oynarken yüksek konsantrasyonla oynamak zorundasınız. Tüm bunlar nedeniyle çok iyi bir maç oynadığımızı düşünüyorum. Takımımı tebrik ediyorum.”

“SAVUNMADAKİ AGRESİFLİĞİ KORUMALIYIZ”

Bu seviyedeki bir müsabakada oyun içerisinde inişler ve çıkışlar yaşayabilirsiniz ama önemli olan savunma agresifliğini korumanız. Takımımı tekrar tebrik ediyorum, çok iyi bir maç çıkardılar. Taraftarlarımıza da bugünkü güzel atmosfer için teşekkür ediyorum, umarım böyle devam eder.

“GREEN VE DİXON ÇOK İYİ OYNADI”

Erick Green Gran Canaria maçında da hücumda agresif oynamıştı. Bugün de böyle oynadı. İsimlerden çok bahsetmeyi sevmem ama Bobby Dixon da bugün iyi oynadı, 10 asist yaptı. Bu bizim için önemliydi. Bu bir takım işi ben buna inanırım, sahaya çıkan herkes elinden geleni yaptı.

“VESELY BÜYÜK FEDAKARLIK YAPTI”

Jan Vesely’e teşekkür etmek istiyorum. Gran Canaria maçında da dizinde çok fazla acısı vardı, bugün de öyle oynadı. Tek antrenmanla oynadı, büyük bir fedakarlık yaptı.

“ANTRENÖRLERİN GÖREVİNE SON VERİLMESİ HOŞUMA GİTMİYOR”

EuroLeague’de antrenörlerin görevine son verilmesi David Blatt gibi benim de hoşuma gitmiyor. Güç takım sahiplerinin elinde. Biz elimizden geleni yapıp yoğun maç takvimi içerisinde takımlarımızı hazırlamaya çalışıyoruz.