Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Maça yeterince konsantre değildik”

Obradovic: “Maça yeterince konsantre değildik”

THY Euroleague'de Fenerbahçe Beko'nun Real Madrid'e 81-77'lik skorla mağlup olduğu maçın ardından koç Zeljko Obradovic ile Derrick Williams, FBTV'ye açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko’nun Real Madrid’e 81-77’lik skorla mağlup olduğu maçın ardından koç Zeljko Obradovic ile Derrick Williams, FBTV’ye açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic, maça yeterince konsantre olamadan başladıklarını ifade ederken, yeni gelen oyuncuların adaptasyon süreçlerinin ve sakatlığı bulunan oyuncuların mağlubiyette etkisi olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

Maça yeterince konsantre değildik. En önemli noktalardan biri de top kayıplarıydı. Devamında sezonun daha başı olması sebebiyle başka problemler de oldu. Takıma yeni gelen oyuncuların adaptasyonları, sakatlıkları devam eden oyuncular vs. Aynı zamanda iki pozisyon vardı maç içinde karşılaşmanın kararını etkileyen

“VESELY İLE JOFFREY GERİ DÖNDÜĞÜNDE HER ŞEY KOLAY OLACAK”

Real Madrid karşısında 40 dakikanın tamamında sahada kalan Derrick Williams, Jan Vesely ile Joffrey Lauvergne geri döndüğünde her şeyin daha kolay olacağını ifade etti.

Zor maçtı ama elimizden geleni yaptık. Jan Vesely ile Joffrey döndüğünde her şey daha kolay olacak. Koç 40 dakika oynamamı istiyorsa, o ne derse ben onu yapmaya hazırım.  Zaten sezon öncesi kendimi buna göre hazırlamıştım

Son pozisyondaki hakem kararı ile ilgili de Derrick Williams,  “Zor bir karar tabii. Hakemlerin işi de çok zor. Doğru ya da yanlış karar verebilirler. Zor anlar. Bizim daha iyi oynamaya bakmamız lazım” yanıtını verdi.