Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Saygı duyuyoruz, ancak aynı saygıyı bekliyoruz”

Obradovic: “Saygı duyuyoruz, ancak aynı saygıyı bekliyoruz”

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 20. haftasında Barcelona'ya mağlup olmasının ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Zeljko Obradovic maç sonu görüşleri

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 20. haftasında Barcelona’ya mağlup olmasının ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında oyuncularının verdiği mücadeleden dolayı tebrik ettiğini söylerken, maçın başında kötü başlamalarına karşın geri dönerek maçın sonuna kadar savaşmalarının önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca koç çok fazla boş şut kaçırdıkları için maçı kaybettiklerini de ifade etti.

Deneyimli başantrenörün Barcelona maçı ile ilgili açıklamaları şu şöyle: 

Öncelikle oyuncularımla 40 dakika boyunca verdikleri mücadeleden ötürü gurur duyuyorum. EuroLeague’in en iyi takımlarından birine karşı oynadık. Maçın başında oyuncularıma söyledim: Hem bireysel, hem de takım olarak çok kaliteliler. Maça biraz tembel başladık ancak geri dönüp maçın sonuna kadar savaşmanın yolunu bulduk. Maçın olumsuz noktası top kayıplarımızdı. Ayrıca çok sayıda boş şut kaçırdık. Bu da maçı kaybetmemizde önemli bir sebep oldu. Açıkçası başka sebepler olduğunu da düşünüyorum ve bu konu hakkında konuşmuyorum.

Taraftarın kendilerine inanmaya devam etmesini isteyen Obradovic, bir ay öncesine göre çok farklı noktada olduklarını dile getirdi:

Taraftarlara da muhteşem atmosferden ötürü çok teşekkür ediyorum. Bizim için olduğu kadar onlar için de zor anlar yaşandı. Bir ay öncesine göre takım olarak çok farklıyız. O sebeple inanmaya devam etmek için çok sebep var.

Fenerbahçe hakem hataları için Euroleague’e başvuruyor

Bu sezon hakemlerden çok çeken Fenerbahçe, hem Panathinaikos hem de Valencia maçında yaşanan hakem hataların bir yenisi de Barcelona maçında eklendi.

Derric Williams’ın aleyhine çalınan hücum faul sonrası Obradovic, maç sonunda hakem hatalarına değinerek, Euroleague’e başvuracaklarını söyledi.

Sırp çalıştırıcının konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

Bir video hazırlayacağız ve EuroLeague’le görüşeceğiz. Tek yolu bu. Tek olur yolu bu. Tabii ki herkese, organizasyona saygımız var ancak biz de aynı saygıyı bekliyoruz. Doğru yolun da bu olduğuna inanıyoruz.