Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Sloukas ve De Colo son bölümde kenardaydı çünkü…”

Obradovic: “Sloukas ve De Colo son bölümde kenardaydı çünkü…”

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko'nun Alman ekibi Alba Berlin'i THY Euroleague'in 22. haftasında 74-70 mağlup etmesinin ardından koç Obradovic açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Alman ekibi Alba Berlin’i THY Euroleague’in 22. haftasında 74-70 mağlup etmesinin ardından koç Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında ilk yarıda çok fazla top kaybettiklerini, soyunma odasında oyuncularına sakin kalmaları yönünde telkinlerde bulunduğunu ve ikinci yarıda da bu durumun oyuna yansıdığını söyledi.

Tecübeli çalıştırının maç değerlendirmesi şu şekilde:

“DEVREYE 8 SAYI GERİDE GİRMEK İYİ BİR SONUÇTU”

İlk olarak performnansından ötürü ALBA Berlin’i tebrik etmek istiyorum. Yalnızca bu maç değil, EuroLeague’de tüm sezon muazzam basketbol oynadıklarına inanıyorum. Son çeyrekte maçın gidişatını değiştirdiğimiz açık. İlk yarıda ALBA savunmamızı okuyarak, her an bizi nasıl cezalandıracaklarını bilerek harika basketbol oynadı. İlk yarıyı 14 top kaybı ve iki hücum faul ile tamamladık. Devre arasında farkın sadece 8 sayı olması bizim için iyi bir sonuçtu. Oyuncularıma da top kaybı yapmamamın, bunu değiştirmenin, daha sakin oynamanın gerektiğini anlatmaya çalıştım. Son çeyrekte bunu yapmanın bir yolunu bulup maçı da böyle kazandık.

“BU AKŞAM EVİMİZDE GİBİYDİK”

Bir şey daha… Gerçekten taraftarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bu akşam sanki kendi evimizde gibiydik. Avrupa’nın her yerinde onların sayesinde muhteşem bir destek alıyoruz. Onlar bizim için gerçekten çok önemli.

“SLOUKAS İLE DE COLO ÇOK YORGUNDU”

Fenerbahçe Beko’nun mücadelenin son çeyreğinde bu sezon hiç alışık olmadığımız Sloukas ve De Colo’nun olmadığı bir beş (Westermann, Kalinic, Thomas, Vesely, Derrick Williams) ile sahada kalmasının ve sorulması üzerine ise Obradovic şu açıklamaları yaptı:

Bu beşin durumu maça etkisinden belli. Öncelikle Kostas ve Nando De Colo çok uzun süre oynadıkları için buna karar verdik. Yorgunlardı. Başka bir şey denemek mantıklıydı. İyi savunma yaptık ve topu da hücumda çok iyi çevirdik. Maçta daha önce hiç çevirmediğimiz gibi topu çevirince Leo Westermann iki üçlük attı. Üç penetre ve dışa çıkan pasla sayıyı buldu. Ayrıca iki de serbest atış. Evet, doğru. Bu beş oyuncu birlikte sahadayken çok iyi oynadı.