Ana sayfa THY Euroleague Obradovic: “Taraftarın desteğine ihtiyacımız var”

Obradovic: “Taraftarın desteğine ihtiyacımız var”

THY Euroleague'in 18. haftasında Fenerbahçe Beko'nun Zalgiris Kaunas oynayacağı maç öncesinde Obradovic ve Lauvergne açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 18. haftasında Zalgiris Kaunas ile karşılaşacağı müsabaka öncesinde başantrenör Zeljko Obradovic ve yıldız basketbolcu Joffrey Lauvergne, Fenerbahçe’nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Obradovic önlerinde oynayacakları iki karşılaşmanın da çok önemli olduğunu vurgularken, taraftardan destek istedi:

“Zalgiris ile daha önce birçok kez karşılaştık. Her zaman savunmada ve hücumda çok agresif oynayan bir rakibimiz var. Bu maç iki takım için de önemli. Bir kez daha çok zorlu bir maç bekliyorum ve bu mücadele için enerjiye ihtiyacımız var. Hem takımımın ortaya enerji koyması, hem de taraftarlarımızın bu konuda oyuncularıma destek vermesi gerekiyor. EuroLeague’de bir önemli galibiyet daha alabilmemiz için bunlara ihtiyacımız var” 

Frasız oyuncu Joffrey Lauvergne ise maçın kilit noktasının oyun planını sahaya yansıtmak olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı:

Son birkaç mücadelede ne yazık ki iyi oynayamadık. Bu nedenle Zalgiris Kaunas’a karşı iyi oynamak ve kazanmak bizim için çok önemli. İyi bir takımla karşılaşacağız. Onları deplasmanda mağlup ederken çok zorlanmıştık. Bu mücadeleye hazır olmalıyız. Maçın kilit noktası, mücadeleye odaklanabilmemiz ve oyun planını sahaya tam anlamıyla yansıtabilmemiz olacaktır. Aynı zamanda savaşmalıyız. Son birkaç maçta da savaşmış ancak iyi oynayamamıştık. Bunu değiştirmeliyiz”