Ana sayfa THY Euroleague Obradovic uyardı: “Çok tempolu basketbol oynuyorlar”

Obradovic uyardı: “Çok tempolu basketbol oynuyorlar”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 22. haftasında Alba Berlin ile deplasmanda oynayacağı maç öncesin Koç Zeljko Obradovic ile Kostas Sloukas açıklamalarda bulundu.

zeljko-obradovic

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 22. haftasında Alba Berlin ile deplasmanda oynayacağı maç öncesin Koç Zeljko Obradovic ile Kostas Sloukas açıklamalarda bulundu.

Zeljko Obradovic açıklamasında Euroleague’deki tüm ekiplerden farklı basketbol oynayan bir takım ile oynayacaklarını vurgularken, geçiş hücumlarını iyi oynadıklarını ve çok yüksek yüzdeyle üç sayılık isabet bulduklarını dikkat çekti.

Fenerbahçe Beko’nun Sırp Başantrenörü’nün açıklamaları şu şekilde:

EuroLeague’deki tüm takımlardan tamamen farklı basketbol oynayan bir ekiple karşılaşacağız. Çok yüksek tempoda oynuyorlar ve geçiş hücumlarını çok iyi kullanıyorlar. Tüm pozisyonlardaki oyuncuları üç sayı çizgisinin gerisinden isabet kaydedebiliyor ve aynı zamanda tüm oyuncular hücum ribaunduna katkı veriyor. Alba Berlin gerçekten çok iyi bir takım ve harika basketbol oynuyorlar. Onlara karşı çok zor geçen bir maça çıkmış ve İstanbul’da uzatmada kazanmıştık.
Eğer son dönemde oynadığımız basketbolu parkeye yansıtabilmek istiyorsak, 40 dakika boyunca konsantre olmalı ve kazananın 40 dakikanın sonunda belirlendiğini unutmamamız gerekiyor.

Kostas Sloukas ise açıklamasında her maçın çok değerli olduğunu vurgularken şu ifadeleri kullandı: 

Bizim için bir önemli karşılaşmada daha. Bu saatten sonra bizim için her mücadelenin çok değerli olduğunun bilincindeyiz. Alba Berlin, Zalgiris deplasmanında kötü bir sonuç aldı. Bu da onların daha hazır ve konsantre olacağı anlamına geliyor. Konsantre olmalı ve kazanabilmek için iyi bir performans ortaya koymalıyız.”