Ana sayfa THY Euroleague Obradovic ve Datome’den Panathinaikos açıklaması

Obradovic ve Datome’den Panathinaikos açıklaması

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 14. haftasında Panathinaikos ile oynayacağı karşılaşma öncesinde koç Obradovic ile Datome açıklamalarda bulundu.

Luigi Datome Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 14. haftasında Panathinaikos ile oynayacağı karşılaşma öncesinde koç Obradovic ile Datome açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında Panathinaikos’a karşı oynamanın her zaman zor olduğunu, rakiplerinin çok kolay sayı ürettiğini ve yüksek tempoda oynadıklarını söylerken, Gigi Datome ise Panathinaikos’un Euroleague’de en iyi hücum yapan takımlardan olduğunu dile getirdi.

Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

Atina’da Panathinaikos’a karşı oynamak her zaman zordur. Onların ve bizim içinde bulunduğumuz süreç düşünüldüğünde bu yıl daha da zor olacağını söyleyebilirim. Çok iyi basketbol ortaya koyuyorlar. Oldukça yüksek tempoda oynuyorlar ve çok kolay sayı üretiyorlar. Calathes, Fredette ve Rice gibi oyunu domine eden üç guardları var. Elbette bu özellikleri için hazır olmamız, ancak takıma farklı işlerde de yardımcı olan diğer isimlerine de dikkat etmemiz gerekiyor.

İtalyan basketbolcu Gigi Datome ise şöyle konuştu:

Çok yüksek tempoda basketbol oynayan bir rakiple karşılaşacağız. Panathinaikos şu ana kadar Euroleague’de en iyi hücum performansını gösteren ekiplerden biri. İhtiyacımız olan şey, kazandığımız maçlarda iyi yaptığımız şeylerden ders alıp burada da uyarlamaya çalışmak olacak. Pozitif ve özgüvenli kalmak için devam ettirmemiz gereken momentum bu. OAKA’da atmosfer her zaman zorlu olmuştur. Biz kendi basketbolumuzda iyi yaptığımız işleri orada parkeye koyabilmek ve çok zor bir salonda galibiyete ulaşmak için mücadele etmek istiyoruz.

Fenerbahçe Beko ile Panathinaikos arasında oynanacak mücadele yarın akşam TSİ 22:00’de başlayacak ve BeIN Sports ekranlarından canlı yayınlanacak.