Ana sayfa THY Euroleague Obradovic ve Gigi Datome’den Real Madrid açıklaması

Obradovic ve Gigi Datome’den Real Madrid açıklaması

THY Euroleague'in ilk haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile Real Madrid arasında oynanacak maç öncesinde Zelko Obradovic ile Gigi Datome açıklamalarda bulundu.

Obradovic ve Gigi Datome'den Real Madrid açıklaması

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 1. haftasında Real Madrid ile oynayacağı müsabaka öncesinde sarı-lacivertlilerin tecrübeli hocası Zeljko Obradovic ile İtalyan oyuncu Gigi Datome, Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinde açıklamalarda bulundu.

“SEZON UZUN BİR MARATON”

Tecrübeli teknik adam açıklamasında halen bazı oyuncuların kadroda olmadığını ancak hangi seviyede olduklarını görebilmek için güzel bir sınav olacağını söyledi:

EuroLeague’de ilk maça çıkıyoruz. Sezonun uzun bir maraton olduğunu biliyoruz. Elbette bu ligdeki en iyi takımlardan birinin karşısına çıkacağımızın farkındayız. Halen bazı oyuncularımızdan yoksun olsak da bizim için sezonun bu noktasında, hangi seviyede olduğumuzu görebilmek için güzel bir sınav olacak. Yine de takım olarak pozitif bir reaksiyon göstermeli ve olabilecek en iyi oyunu ortaya koymaya çalışmalıyız.

“EN İYİ BASKETBOLUMUZU OYNAMAYI AMAÇLIYORUZ”

Sarı-lacivertlilierin İtalyan ressamı Gigi Datome ise Euroleague’e mümkün olan en iyi şekilde başlamak istediklerini vurgularken, şöyle konuştu:

EuroLeague’de yeni sezona başlıyoruz ve bunun için çok mutluyuz. Elbette ilk haftada, sert bir atmosferde, çok zorlu bir rakibimiz olacak. Bunun uzun bir maraton olduğunu biliyoruz. Ama bu yarışa mümkün olan en iyi şekilde başlamak istiyoruz. Rakibimizin gücünü biliyoruz ancak biz, Fenerbahçe Beko olarak en iyi basketbolumuzu oynamayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda, takım olarak bir araya gelişimizin ve bir süredir birlikte idman yapabilmemizin avantajlarını parkeye yansıtmaya çalışacağız.