Ana sayfa THY Euroleague Obradovic ve Guduric’ten Maccabi FOX açıklaması

Obradovic ve Guduric’ten Maccabi FOX açıklaması

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko’nun, Maccabi FOX Tel Aviv’i konuk edeceği mücadele öncesinde başantrenör Zeljko Obradovic ve Marko Guduric açıklamalarda bulundu.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko, THY Euroleague’de liderliği garantilemesinin ardından, normal sezonun son haftasında Maccabi FOX karşısında hem formalite hem de rekor için sahaya çıkacak. Eğer temsilcimiz Maccabi’yi mağlup ederse bu sezon evinde hiç yenilgi almadan sezonu tamamlamış olacak.

Maç öncesinde başantrenör Zeljko Obradovic ve yıldız basketbolcu Marko Guduric, Fenerbahçe’nin resmi yayın organına açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında son saniyeye kadar savaşmaları gerektiğini vurgularken şu ifadeleri kullandı:

EuroLeague’de normal sezonun son maçına evimizde çıkıyoruz. Bu da, şu anda bazı sorunlarımız olmasına rağmen bugüne kadar oynadığımız gibi iyi bir basketbol ortaya koymamız gerektiği anlamına geliyor. Bu noktada da yapmamız gereken çok basit; çok motive olmuş bir takıma karşı ilk andan son saniyeye kadar savaşmalıyız. Bu maçın rakibimiz için çok önemli olduğunu biliyoruz

Guduric ise sezonu en iyi şekilde bitirmek istediklerini söylerken şöyle konuştu:

Elbette kazanmak ve normal sezonu olabilecek en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Sahamızda kazanmaya devam etmek bizim için çok iyi olur. Maçın anahtar noktası bizim agresif savunmamız olacak çünkü Maccabi hücumda çok yetenekli bir takım ve hızlı oynamayı çok seviyorlar. Bence ilk olarak onların bu özelliğini durdurabilmeliyiz. Bunu yapabilirsek iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum