Ana sayfa THY Euroleague Obradovic ve Nunnaly’den ASVEL açıklaması

Obradovic ve Nunnaly’den ASVEL açıklaması

THY Euroleague'de Fenerbahçe Beko'nun ASVEL ile oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile James Nunnaly açıklamalarda bulundu.

fenerbahce-beko-zeljko-obradovic

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko’nun ASVEL ile oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile James Nunnaly açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında hücum ribauntları ve top kayıplarına değinirken, 2 sezon aradasn sonra sarı-lacivertli takıma dönen James Nunnaly ise birlikte oynamanın öneminden bahsederek zorlu bir hafta olacağını vurguladı.

Koç Obradovic’in maç önü görüşleri şu şekilde:

Son karşılaşmalarda sergilediğimiz oyunu tekrar etmemiz gerekiyor. ASVEL bu yıl çok iyi basketbol oynayan ekiplerden biri ve çok agresifler. Onların hücum ribaundu gücüne ve hızlı hücumlarına dikkat etmeliyiz. Aynı zamanda tam saha presi de çok iyi uygulayabiliyorlar. Bu yönlerine adapte olabilmeli ve top kayıplarımızı sınırlı tutarak oyunu kontrol edebilmeliyiz. Elbette taraftarlarımızın da salondaki yerlerini alarak iyi bir maç çıkarmamıza yardımcı olmalarını diliyorum.

James Nunnally ise açıklamarında şu ifadeleri kullandı:

ASVEL sert basketbol oynayan, atletik ve agresif bir takım. Bizim için önemli olan doğru basketbolu oynamak olacak. Birlikte oynamalı ve onların fiziksel oyununa cevap verebilmeliyiz. Bizim için oldukça zorlu bir hafta olacak. Taraftarlarımızın yanımızda olarak bize destek vermelerini bekliyoruz.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun Fransız ekibi ASVEL ile THY Euroleague’in 19. haftasında oynayacağı mücadele bu akşam (14 Ocak Salı) 20:45’te başlayacak ve BeIN Sports Haber ekranlarından canlı yayınlanacak.