Ana sayfa THY Euroleague Obradovic ve Sloukas’tan Gran Canaria açıklaması

Obradovic ve Sloukas’tan Gran Canaria açıklaması

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 19. haftasında Gran Canaria ile oynayacağı karşılaşma öncesinde başantrenör Zeljko Obradovic ve yıldız basketbolcu Kostas Slolukas açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 19. haftasında Gran Canaria ile oynayacağı karşılaşma öncesinde başantrenör Zeljko Obradovic ve yıldız basketbolcu Kostas Slolukas açıklamalarda bulundu.

Obradovic, İspanya ekibinin kaliteli olduğunu kanıtladıklarını bu yüzden rakiplerine sayı duyarak maça hazırlandıklarını vurgularken şu ifadeleri kullandı:

“Gran Canaria’ya büyük saygı duyarak bu maça hazırlandık. Onların kaliteli bir takım olduklarını biliyoruz ve bunu EuroLeague’de birçok iyi maç oynayarak kanıtladılar. Bu mücadeleyi, bizim için kritik karşılaşmalardan biri olarak görüyoruz. Bu nedenle ilk saniyeden son ana kadar çok sert oynamaya gayret edeceğiz”

Sloukas ise rakiplerinin oldukça güçlü olduğunu ve Kanarya Adaları için uzun bir yolculuk yaptıklarını şöyle konuştu:

“Burada oynamak her zaman zor çünkü rakibimiz güçlü bir takım ve buraya uzun bir yolculuk sonrasında gelebiliyorsunuz. Gran Canaria son maçlarında iyi bir performans ortaya koydu, Real Madrid’e karşı da son çeyrekte kaybettiler. Bu nedenle konsantre olmalı ve oyunun ritmini elimizde tutabilmeliyiz. Aynı zamanda iyi performansımızı sürdürebilmeyi hedefliyoruz” 

GRAN CANARİA – FENERBAHÇE BEKO MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

“FENERBAHÇE ÇOK KALİTELİ BİR EKİP”

Euroleauge’in resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Gran Canaria başantrenörü Victor Garcia ise Fenerbahçe’nin kadrosunun Euroleague’deki en iyi kadrolardan olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe’nin kadrosu Euroleague’in en iyilerin biri. Oyun kurucu pozisyonunda Sloukas ve Dixon gibi fizik gücü yüksek oyuncular oynuyor. Datome ve Guduric gibi oyunu değiştirebilecek, yenetkli oyuncuları var. Vesely ve Melli’nin ise boyalı alanda hakimiyeti var. Onlara karşı oynamak için çok yüksek konsantrasyon gerektiriyor. Ayrıca bir kaç yıldız birlikte oynayan, birbirilerini çok iyi tanıyan ve çok kaliteli bir ekip.”

“Avrupa’nın en iyi kulübüyle oynuyoruz”

Ev sahibi Gran Canaria’nın uzun forveti Kim Tillie ise Fenerbahçe’nin Avrupa’nın en iyi takımı olduğuna vurgu yaparken şöyle konuştu:

“Bu akşamki maçın tadını çıkarmalıyız, eğlenmeliyiz. Evimizde Avrupa’nın en iyi takımını ağırlıyoruz, kazanmak için yüzde yüzümüzü vermek zorundayız. Çok zor olacak ancak bunu yapabilecek motivasyonumuz var. Kırk dakika boyunca aynı konsantrasyona ihtiyacımız var. Atışları kaçırdığımızda geri dönüp çok iyi savunma yapmamız gerekiyor. Tüm oyunu oynamak zorundayız, yaptığımız iyi şeyleri yeniden yapmak zorundayız. Oyunumuzu geliştirmek için onları çok iyi takip etmemiz gerekiyor.”