Ana sayfa THY Euroleague Obradovic ve Sloukas’tan Maccabi maçı öncesi önemli açıklama

Obradovic ve Sloukas’tan Maccabi maçı öncesi önemli açıklama

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague çift maç haftasının son gününde Maccabi FOX ile oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile Kostas Sloukas açıklamalarda bulundu.

Obradovic ve Sloukas'tan Maccabi maçı öncesi önemli açıklama

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague çift maç haftasının son gününde Maccabi FOX ile oynayacağı maç öncesinde koç Zeljko Obradovic ile Kostas Sloukas açıklamalarda bulundu.

Koç Obradovic açıklamasında, Maccabi’nin her üç sayılık atışın ardından takım olarak hücum ribaundlarına girmeye çalıştıklarına dikkat çekerken sertlik ve kazanma isteği ile konsantre olarak maçı kazanmak istediklerini ifade etti.

Fenerbahçe başantrenörü Zeljko Obradovic’in açıklamaları şu şekilde:

Çok agresif basketbol oynayan ve hem hücumda hem de savunmada çok fazla opsiyona sahip bir ekiple karşılaşacağız. Bu mücadelenin gidişatında oyun ritmini kontrol etmek çok önemli olacak. Rakibimizin ana yaratıcılarını durdurabilmemiz gerekiyor. Aynı zamanda rakibimiz hücum ribaundlarında da çok tehlikeli bir ekip. Her üç sayılık atış denemesinden sonra takım olarak hücum ribaunduna girmeye çalışıyorlar. Sertlik, kazanma isteği ve 40 dakika boyunca konsantre olma, bu mücadelenin belirleyici noktaları olacak.

Kostas Sloukas ise rakiplerinin kendilerinden daha fazla galibiyete sahip olmasının kendilerine motivasyon kaynağı olduğunu vurgularken, kırk dakika boyunca savaşacaklarını da sözlerine ekledi.

Yunan oyun kurucunun açıklamaları ise şöyle:

Maccabi FOX Tel Aviv şu ana kadar harika basketbol oynadı ve çok iyi sonuçlar aldı. Beşinci sıradalar ve saha avantajı için mücadele ediyorlar. Rakibimizin bizi kendi evinde kolay bir şekilde yenmiş olması ve bizden daha fazla galibiyete sahip olmaları bizim için çok ciddi bir motivasyon kaynağı olacak. Bu maç bizim için çok önemli. 40 dakika boyunca savaşacağız.