Ana sayfa THY Euroleague Obradovic’den Dörtlü Final Hakkında Yanıtlar

Obradovic’den Dörtlü Final Hakkında Yanıtlar

Zeljko Obradovic

Fenerbahçe koçu, efsane basketbol insanı Zeljko Obradovic, THY Euroleague Dörtlü Final’i öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çırağan Otel’de düzenlenen basın toplantısında deneyimli koç, “Burada önemli olan şey, oyuncularım son 2 yılda çok ciddi deneyim kazandı. Takımımızı da koruduk. Bu faktör bize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Dörtlü Final’in İstanbul’da olmasının enerjisi nasıl olacak” sorusuna, Obradovic “Herkes bu soruyu sordu bana sezon başından bu yana. Dörtlü Final’e kaldığımız için çok mutluyuz. Farklı bir şey düşünmüyoruz. Geçen yıl Berlin’de de çok fazla Fenerbahçeli vardı. Ama oyuncular ve benim hazır olmam gerekiyor. Taraftarın vereceği desteğin ötesinde bir şey” yanıtını verdi.

“İstanbul içinde büyük hikayeleri barındıran bir şehir. Yine sürprizi bekleyebilir miyiz.  THY Euroleague’in yeni formatı hakkında neler söyleyeceksiniz” sorusuna ise Zeljko Obradovic, “Dörtlü  Final’de nasıl bir sürpriz olabilir ki? Dört takımın da kazanmak için eşit şansı var. Real Madrid 9 kez kazanmış, CSKA Moskova 6 kez, Olympiakos 3 kez kazanmış. Tabii ki kazanmak kolay olmayacak. Yeni format içerisinde ben oyuncularıma bugün dinlenmelerini önerdim. Dün akşam uzun bir uçuş oldu. O yüzden iyi dinlenmelerini söyledim. Oyuncular için de yeni format iyi bir şey. Antrenman yapmak yerine daha çok maç yapıyorlar. Özel uçakla gitmek de bizler için önemli bir avantaj.”

“Özellikle son 3 yılda çok büyük bir ilerleme kaydettiniz. Bu kat ettiğiniz yolla ilgili ne söylemek istersiniz” sorusuna Zeljko Obradovic cevabı “Evet çok güçlendik. Başkanımızdan başlayarak herkes elinden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyor. En önemli şey; organizasyonda başarıyı sürdürmek. Sayın başkan bana ve ekibime olan güvenini gösterdi. Bu da bence iyi bir işaret” diye yanıtladı.

“Avrupa basketbolunun efsanevi isimler şu an basın toplantısında oturuyor. Bu efsanelerden hangisine koçluk yapmadığınız için üzgünsünüz” sorusuna “Bogdanovic” cevabını veren Obradovic, salondakileri güldürmeyi başardı.

Bogdan Bogdanovic: Geçmişi Unutmak Gerekiyor

Geçen yıl temsilcimizin kaybettiği CSKA Moskova maçına değinen sarı-lacivertli oyuncu, “Geçmişte olan her şeyi unutmamız ve bir kenara bırakmamız lazım. Önce yarı final. Bu çok önemli. Benim deneyimimden yola çıkarsak, farklı bir enerji hissediyorsunuz. Farklı bir baskı oluşturabiliyor. Tüm sezon boyunca doğru yaptığımız iyi performansımızı devam ettirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

“Rakibinizin çok ciddi deneyimi var. Bu sizin için bir baskı oluşturuyor mu” sorusuna Sırp yıldız, “Herkes aslında benim durumumda. Gün ve gün basketbolun temel esasları üzerine çalışıyorum. Elimden geleni, en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum” yanıtını verdi.