Ana sayfa THY Euroleague Obradovic’ten durum değerlendirmesi: “Başkanımız ve başkanvekilimiz…”

Obradovic’ten durum değerlendirmesi: “Başkanımız ve başkanvekilimiz…”

THY Euroleague'in 17. haftasında Fenerbahçe Beko'nun Olympiakos'u mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Başkan Ali Koç’tan Obradovic’e tam destek! Yönetim tam kadro maça geldi

THY Euroleague’in 17. haftasında Fenerbahçe Beko’nun Olympiakos’u mağlup etmesinin ardından koç Zeljko Obradovic açıklamalarda bulundu.

Obradovic açıklamasında harika şut yüzdesinden, ribauntlara, sakat oyuncuların durumundan, kulüp başkanının verdiği desteğe kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Obradovic’in açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

“Ribauntları birçok maçtan sonra dengeledik”

Tabii EuroLeague’de ilk yarının son maçı, diğer her maç gibi bizim için çok önemli olacaktı. Takımdaki sorunlara rağmen takım ruhu ile bence çok iyi bir maç oynadık. Oynadığımız oyundan çok mutluyum. Muazzam şut attık. Ancak birçok dakikada çok akıllı oynadığımızı düşünüyorum. Agresif savunma yapmaya çalıştık. Olympiakos’a 13 top kaybı yaptırdık. Birçok maçtan sonra ribaundlarda da dengeyi sağladık. İyi oyunlarından ötürü oyuncularımı tebrik ediyorum. Psikolojik olarak umarım bu galibiyet gelecekte çok önemli olur.

“Spanoulis’i tebrik ediyorum”

Vassilis Spanoulis’i EuroLeague tarihinin en skorer oyuncusu olduğu için tebrik ederim. Bu durum yeni değil, bence herkes onun ne kadar çok çalıştığını biliyor. Şüphesiz burada olmayı hak ediyor.

 “Başkanımız bize inanılmaz destek veriyor”

Umarım sakatlığı bulunan oyuncularımız dönecekler. Ne zaman olacağını bilmiyorum ama bu şekilde oynamamız gerekiyor. Bizim için taraftarlarımızın bize güvenmeye, bizi desteklemeye devam etmesi çok önemli. Aynı zamanda yönetim, başkanımız, başkan vekilimiz de bize inanılmaz destek veriyor. Her zaman bizimle birlikteler ve bu da size sonuna kadar devam edip savaşmak için ekstra motivasyon veriyor. Tek yolu da bu.

“Geçen sezon daha kısa beşlerle oynadık”

Fenerbahçe’nin oyunda daha çok kısa beşlerle sahada kalmasıyla ilgili gelen soruya ise Zeljko Obradovic, Geçen sezonun son aylarında daha kısa beşlerle bile oynadık. Herkesin sakatlığı vardı. Vesely, Datome, Kalinic, Lauvergne… Kimse yoktu ve beş guard ile oynadık. Böyle de oynuyoruz çünkü bu takım. Herkes sorunu anlıyor ve savaşmaya devam ediyor. Bu sezon takımımızda değişmesi gereken bir durumdu bu. Kısa beşle oynarken dezavantajınız var ancak avantajınız da oluyor. Bunu anlayıp doğru şekilde kullanmalısınız. cevabını verdi.