Ana sayfa THY Euroleague Obradovic’ten oyunculara tepki : “Yolumuz böyle olmamalı”

Obradovic’ten oyunculara tepki : “Yolumuz böyle olmamalı”

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'de Olimpia Milan'a yenilmesinin ardından koç Obradovic açıklamalarda bulundu.

Koç Zeljko Obradovic

THY Euroleague’in 4. haftasında Olimpia Milano’ya mağlup olarak bu sezon 3. yenilgisini alan Fenerbahçe Beko’da koç Zeljko Obradovic, maç sonunda yaptığı açıklamada oyuncu grubuna sorular yönelterek tepkisini gösterdi.

Obradovic, Fenerbahçe TV’ye verdiği röportajda bugün oynanan karşılaşmada çok kötü oynadıklarını ifade ederken, maçtan önce oyuncularına yeteri kadar dinlenme fırsatı verdiğini ancak neden böyle oynadıklarını anlamadığını söyledi.

Obradovic’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“HAZIRLANDIĞIMIZ GİBİ OYNAMADIK”

Nerede oynadığımız önemli değil. Biz bir takımız. Reaksiyon gösterip iyi basketbol oynamamız gerekiyor. Herkes bizim nasıl bir takım olduğumuzu biliyor. Bugün çok kötü oynadık. Neden olduğunu anlamaya çalışıyorum ama maçın başından sonuna kadar hazırlandığımız gibi oynamadık. Bunun nedenini anlamadım.

“OYUNCULARA DİNLENME FIRSATI VERDİM”

Sezona çok zor maçlarla başladığımız konuşuldu ama maçtan önce oyunculara dinlenme fırsatı verdim. Çok iyi ve çok sıkı çalışıyoruz. Maç içerisinde neden böyle bir tablo yaşıyoruz? Yeterince mücadele ettik mi? Hazırlandığımız gibi oynadık mı? Son çeyrekte yalnızca 1 faul yaptık. Bunu kimse sorguladı mı? Çok fazla soru var. Bu benim takımım. Kimseye bir şey söylemek istemiyorum ama yolumuz böyle olmamalı. Bu şekilde devam edersek de gerçekten çok zor olacak.