Ana sayfa THY Euroleague Obradovic’ten Panathinaikos açıklaması!

Obradovic’ten Panathinaikos açıklaması!

Turkish Airlines Euroleague’in 11. hafta maçında Yunanistan’ın zorlu ekibi Panathinaikos ile OAKA’da karşılaşacak temsilmiz Fenerbahçe’de, maç öncesi Zeljko Obradovic ve Joffrey Lauvergne sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

“SIRALAMADAKİ YERİMİZİ UNUTMAMIZ GEREKİYOR”

Obradovic açıklamasında sıralamadaki yerini unutarak mücadele etmeleri gerektiğini vurgularken şu ifadeleri kullandı:

“Yapmamız gereken ilk şey, puan sıralamasındaki son durumu unutmak olacak. Çünkü çok kaliteli ve evinde her zaman taraftarından büyük yardım alan bir takıma karşı oynayacağız. Bizim için de OAKA’da oynamak her daim zor olmuştur. Bu nedenle rakibimize büyük saygı duymalı ve kırk dakika boyunca kazanmak için gerekli olan iyi oyunu ortaya koyabilmeliyiz.”

Fenerbahçe’nin yıldız basketbolcusu Joffrey Lauvergne ise savaşmak zorunda olduklarını belirtirken konuşmasında şunları söyledi:

“Önemli bir maç olacak. Salonun dolu olacağını biliyoruz. Evlerinde çok daha iyi oynuyorlar. Bu nedenle savaşmak zorundayız ve karşılaşmayı kazanacak yolu bulabilmeliyiz. Bu mücadele bizim için de önemli. Karşılaşmanın kilit noktaları agresiflik, top kayıplarını azaltma ve oyun planımıza sadık kalabilme olacaktır.”