Ana sayfa THY Euroleague Obradovic’ten taraftar ve Milan açıklaması!

Obradovic’ten taraftar ve Milan açıklaması!

Turkish Airlines Euroleague’in 12. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe’nin Ülker Arena’da Olimpia Milan ile oynayacağı maç öncesinde başantrenör Zeljko Obradovic ve kaptan Melih Mahmutoğlu, Fenerbahçe’nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Obradovic, taraftarın salona gelerek kendilerine destek vermesine istediklerini vurgulayarak, Milan’ın iyi bir rakip olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Deplasmanda oynadığımız maçlardan sonra salonumuza dönecek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Çok iyi bir rakibe karşı mücadele edeceğiz. Çok spesifik bir basketbol oynuyorlar. Elbette EuroLeague’deki iyi gidişatımızı sürdürmek için konsantre olmalıyız. Taraftarlarımızın salonda olarak bu yolda bize destek vermelerini istiyor ve karşılaşmayı izleyen herkesin mücadeleden keyif alabilmesini diliyoruz.”

Maç öncesi sarı-lacivertlilerin kaptanı Melih Mahmutoğlu ise taraftarın salonu dolduracağından emin olduğunu belirtirken şu sözlerle düşüncelerini aktardı:

“EuroLeague’de özel bir haftayı yaşıyoruz. Zorlu deplasman maçlarının ardından evimize dönüyoruz. Aynı zamanda EuroLeague genelinde “One Team” haftasını da yaşayacağız. Bu karşılaşmaya büyük önem veriyoruz. Milano sezona çok iyi başlamıştı. Son birkaç mücadelede sorun yaşamış olsalar da çok yetenekli bir takım olduklarını biliyoruz. Hücumda çok potansiyelli bir rakipten bahsediyoruz. Özellikle Mike James, Vladimir Micov ve Arturas Gudaitis çok iyi bir sezon geçiriyorlar. Takıma katkı sağlayabilecek birçok oyuncuları var. Bizim hedefimiz 40 dakika boyunca konsantre olmak ve oyunun iki yönünü de iyi oynamak olacak. Taraftarlarımızın bizi çok sıcak bir şekilde karşılayacağından eminim. Bizim salonumuzu özlediğimiz kadar onların da evimizde bizi desteklemeyi özlediklerini biliyorum. Güzel bir ortamda iyi bir oyun ortaya koyabilmeyi hedefliyoruz.”