Ana sayfa THY Euroleague Obradovic’ten Tler Ennis ve Lauvergne yorumu!

Obradovic’ten Tler Ennis ve Lauvergne yorumu!

Fenerbahçe’nin bir numarası Zeljko Obradovic, Gran Canaria’yı THY EuroLeague’in ilk haftasında 97-72 mağlup ettikleri mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Gran Canaria’nın kaliteli iyi bir takım olduğu ile başlayan tecrübeli çalıştırıcı, rakibin yüksek ritimle oynadığını, çok fazla üçlük atış denediğini, hücum ribauntlarına koştuklarını söylerken bunların hepsini maç öncesinde beklediğini ifade etti. Bugün Fenerbahçe’nin maçı kazanmasındaki önemli etken olarak, rakibin üçlüklerine sarı-lacivertlilerin yaptığı savunma olduğunu belirtti.

Taraftarın yeni sezonda da Ülker Arena’da çok güzel bir atmosfer oluşturduğunu söyleyen Obradovic, taraftarlara teşekkür etti.

Fenerbahçe’de bugün 12 kişilik kadroda oyuna giremeyen tek oyuncu Bobby Dixon olmuştu. Bu sorunun sorulması üzerine koç Obradovic, Dixon’ın ABD’ye gidip geldiği için oynamadığını belirtti.

Yeni oyuncular Tyler Ennis ve Joffrey Lavergne’nin zamanla takıma çok iyi şekilde katkı vereceğini söyleyen koç, sözlerini “Herkesin zamana ihtiyacı var” diyerek noktaladı.