Ana sayfa THY Euroleague Olympiacos Zorlu Bir Rakip Olacak

Olympiacos Zorlu Bir Rakip Olacak

İstanbul’da düzenlenen Dörtlü Final’de Real Madrid‘i 84-75’lik skorla mağlup ederek üst üste 2. kez finale kalan temsilcimiz Fenerbahçe’de koç Zeljko Obradovic maçtan sözlerine taraftara teşekkür ederek sözlerine başladı “Taraftarımız bizi bütün sezon çok iyi destekledi, bugün de harikalardı. Ama sonuçta her şey parkede oluyor ve biz ne olursa olsun sahada iyi olmak zorundayız. Bu maç kolay olmadı. Başından sonuna iyi oynadık ve hak ettik. Real Madrid çok iyi bir takım. Son çeyrekte biz biraz ritmimizi kaybettik, pas paylaşımı düştü. Ve Real Madrid de her zaman geri gelebilecek bir takım olduğunu gösterdi, ama sonuçta kazandık” diye konuştu.

Olympiacos’u da değerlendiren Obradovic, “Finalde müthiş bir takımla oynayacağız. Olympiacos ne olursa olsun her zaman maçın içinde kalmayı başaran bir takım. İyi bir takım ruhuna sahipler, tecrübeliler. Çok zor bir maç olacak. Finalin herkes için iyi bir gece olmasını umuyorum” dedi.

Özellikle Udoh’un gösterdiği performansa değinen Obradovic “Oyuncular takım için oynadığında her şey daha da kolay oluyor. Ekpe de top paylaşımını seven bir oyuncu ve 8 asisti bunun kanıtı” dedi. Erken faul problemine giren Bobby Dixon için ise “Bobby erken çıkınca ona ‘Kenarda olman final için iyi olmuş olabilir, daha az yorulmuş olacaksın’ dedim” diye belirtti.