Olympiakos, Aaron Harrison’un son saniye üçlüğüyle Maccabi’yi yıktı

THY EuroLeague’de 2020-21 sezonu mücadelelerinden Olympiakos ve Maccabi Tel Aviv karşılaşmasından Olympiakos 85-82 sahadan galip ayrıldı.

Turkish Airlines EuroLeague’de 2020-21 sezonunun dördüncü haftasında karşı karşıya gelen Olympiakos ve Maccabi Tel Aviv mücadelesinden Olympiakos 85-82’lik skorla sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Bu karşılaşmanın ardından Olympiakos üçüncü galibiyetini alsada Maccabi Tel Aviv üçüncü mağlubiyetini aldı.

Maccabi ilk çeyrekte yakaladığı 0-10’luk seriyle öne geçti ve çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte oyunu yönetmeye başlayan ev sahibi takım skor farkını kapatarak öne geçmeyi başardı. Üstünlüğünü çeyrek sonuna kadar koruyan Olympiakos periyotu önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek daha dengeli geçsede Maccabi Tel Aviv skor farkını eritti ama ev sahibi takım skor üstünlüğünü çeyrek sonuna kadar vermedi. Son çeyrekte Maccabi Tel Aviv rakibini yakaladı ve skordaki denge uzun süre korundu. Mücadelenin sonunda ise Aaron Harrison’un attığı son saniye üçlüğü ile  Olympiakos sahadan galip ayrıldı.

Olympiakos’da Hassan Martin 16 sayı, 8 ribaund ile takımın en skorer ismi oldu. Aleksandar Vezenkov 14 sayı, 5 ribaundla mücadele etti. Aaron Malik Harrison 12 sayı, Vassilis Spanoulis’da 11 sayıyla takımın galibiyetini katkı sağladı.

Maccabi Tel Aviv tarafında ise Scottie Jordan Wilbekin 18 sayı, 3 asistle oyunun en skorer ismi oldu. Tegba Othello Hunter 15 sayı, 7 ribaundla Wilbekin’e eşlik etti. Elijah Brigham Bryant ve Christopher Jones ise 12’şer sayıyla takıma katkı sağladılar. Oz Blayzer ise 10 sayıyla çift haneli skor üreten isimlerden oldu.

Birinci çeyrek: 15-22
İkinci çeyrek: 44-40
Üçüncü çeyrek: 69-66
Dördüncü çeyrek: 85-82