Olympiakos, Lucic’li Bayern Münih karşısında duramadı (ÖZET)

Turkish Airlines EuroLeague’de Bayern Münih, Olympiakos’u misafir etti. Karşılaşmada Bayern Münih rakibini 74-68 mağlup etmeyi başardı.

Turkish Airlines EuroLeague’in 2020-2021 sezonu beşinci haftasında Bayern Münih, Olympiakos’u misafir etti. Karşılaşmada ev sahibi Bayern Münih rakibini 74-68’lik skorla mağlup etmeyi başardı. Bu mücadele ile Bayern beşinci maçında dördüncü galibiyetini aldı. Olympiakos ise ikinci mağlubiyetini aldı.

Dengeli başlayan mücadele ev sahibi takım skor üstünlüğünü eline aldı ve ilk yarıya kadar bu üstünlüğü korumayı başardı. Üçüncü çeyrekte Olympiakos karşısında geriye düşen Bayern, geri dönmeyi başardı ve bu çeyreği de önde tamamladı. Son çeyrekte skor farkını açmayı başaran Bayern, rakibinin geri dönüş çabalarını boşa çıkardı ve sahadan galip ayrıldı.

Bayern Münih’de Wade Manson Baldwin 18 sayı ile takımını sırtladı. Vladimir Lučić ise 16 sayı, 4 ribaund, 3 asistle Baldwin’e eşlik etti. Nihad Djedovic ve Jalen Reynolds 10’ar sayıyla galibiyete katkı sağladı.

Olympiakos tarafında ise Konstantinos Papanikolaou 13 sayı ile takımının en skorer ismi oldu. Charles Jenkins 12 sayıyla Shaquielle O’Neal McKissic ise 11 sayıyla takıma katkı sağladılar.

Birinci çeyrek: 22-18
İkinci çeyrek: 39-34
Üçüncü çeyrek: 61-53
Dördüncü çeyrek: 74-68