Olympiakos, Sloukas ile geriden geldi ve Olimpia Milano’yu devirdi

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun üçüncü haftasında Olympiakos ile Olimpia Milano karşılaşmasından Olympiakos 86-75 galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonunun üçüncü haftasında Olympiakos ile Olimpia Milano karşı karşıya geldi. Mücadeleden Olympiakos 86-75’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmanın ardından Olympiakos, üçüncü maçta ikinci galibiyetini aldı. Olimpia Milano ise mağlubiyetle ilk kez tanıştı.

Mücadelenin ilk çeyreğinde dengeli bir maç izlesek de Olimpia Milano 0-8’lik yakaladığı seriyle çeyreği önde tamamlamayı başardı. İkinci çeyreğe hızlı giriş yapan Olympiakos skor üstünlüğünü eline alsada çeyreğin sonunda bu avantajı rakibine bıraktı.

Üçüncü çeyrekte yakaladığı skor farkını çeyrek sonuna kadar koruyan Olympiakos, son çeyrekte de bu avantajı korudu ve sahadan galip ayrılmayı başardı.

Olympiacos’da Konstantinos Sloukas 17 sayı, 11 ribaundla double double’a imza attı. Aaron Malik Harrison ve Georgios Printezis 16’şar sayıyla galibiyete destek oldular. Shaquielle O’Neal’de 10 sayı ile çift haneli skor üreten isimlerden oldu.

Olimpia Milano tarafında Sergio Rodríguez Gómez 18 sayı, 5 ribaund, 4 asistle oyunun en skorer ismi oldu. Michael Brandon Roll 16 sayıyla Gomez’i takip etti. Zachary Vincent LeDay’de 10 sayı üretsede galibiyet için yeterli olmadı.

Birinci çeyrek: 18-21
İkinci çeyrek: 36-42
Üçüncü çeyrek: 63-58
Dördüncü çeyrek: 86-75