Ana sayfa THY Euroleague Ozan Balaban: “Aziz bey ile Obradovic 3 dakikada anlaştı”

Ozan Balaban: “Aziz bey ile Obradovic 3 dakikada anlaştı”

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım döneminde basketboldan sorumlu yöneticilik yapan Ozan Balaban, Obradovic'in ayrılığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım döneminde basketboldan sorumlu yöneticilik yapan Ozan Balaban, Obradovic’in ayrılığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Balaban, Milliyet’e verdiği demeçte Obradovic ile anlaşmanın 1 yıl öncesinden programlanması gerektiğini vurgularken, mayıs ayında henüz anlaşma yapılmamasının ardından sıkıntı olabileceğini hissettiğini söyledi.

“AZİZ BEY İLE ANLAŞMALARI 3 DAKİKA SÜRDÜ”

Obardovic ile Aziz Yıldırım’ın kontrat görüşmesinin 3 dakika sürdüğünü söyleyen Balaban şöyle konuştu:

Gönül kontratı vardır. Aziz Bey ile anlaşmaları 3 dakika sürdü, 5 dakika değil. En son İstanbul’a görüşmeye gelince ümitlendim. Obra’yı yakından tanıdığım için parayı öne çıkarmaz. Ben anlaşılır diye ümitlendim ama olmayınca çok üzüldüm. Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırdık. Galatasaray’ın aldığı UEFA Kupası’ndan sonra Fenerbahçe de bu başarının bir benzerini gerçekleştirdi. Biz de bunu yaptık. Hocama imkan veren Başta Aziz Bey ve yönetime teşekkür ediyorum.

OBRADOVİC CSKA’NIN TEKLİFİNİ REDDETMİŞTİ

Geçmiş dönemde Sırp çalıştırıcının CSKA Moskova’dan gelen yüksek miktardaki teklifi reddettiğini ifade eden Balaban, Bizimle çalıştığı dönemde CSKA Moskova ve Rusya Milli Takımı’ndan da teklif aldı. Çok yüksek kontrat teklif edilmesine rağmen bizimle mutlu olduğu için yola devam etti dedi.

“FUTBOLA ÖNEM VERİLMESİ ÜZMÜŞ OLABİLİR”

Obradovic’in parayı hiçbir zaman dert etmediğini söyleyen Balaban, “Her zaman önce ekibi, takımı ve oyuncularını düşünürdü. Önce onların parasını ödeyin derdi. Kendi parasını dert etmezdi. Bizim dönemimizde en fazla 37 günlük bir gecikme yaşanmıştı. Burada bu sene ödemelerin gecikmesi futbola daha çok önem verilmesi Obradovic’i üzmüş olabilir” ifadelerini kullandı.

BALABAN’IN OBRADOVİC ANISI

Obradovic ile unutamadığı anısını paylaşan Balaban, Bize sadece basketbolu öğretmedi. Kendisiyle birçok anımız var. Ama beni en çok etkileyenlerden biri var. Bir dönem takımda sakatlıklar arttı. Başkan Aziz Yıldırım da ‘Hocayla konuşalım oyuncu alalım o kadar yatırım yaptık’ diyor. Obradovic ise ısrarla ‘Almayacağız’ diyor. En son ben gittim, hediye aldım christmas günü. ‘Benim christmas başka tarih’ dedi ve gülerek şunları ekledi: Başkana teşekkür ediyorum. Oyuncu almayacağım. Sonra elimdeki oyunculara ne mesaj vereceğim? Ben yola çıktığım ekibime güveniyorum.