Ana sayfa THY Euroleague Pablo Laso: “Anadolu Efes çok tehlikeli bir oyun stili buldu”

Pablo Laso: “Anadolu Efes çok tehlikeli bir oyun stili buldu”

THY Euroleague'in 4. haftasında Anadolu Efes ile Real Madrid'in karşı karşıya geleceği mücadele öncesinde koç Pablo Laso değerlendirmelerde bulundu.

Pablo Laso:
Pablo Laso: "Anadolu Efes çok tehlikeli bir oyun stili buldu"

THY Euroleague’in 4. haftasında Anadolu Efes ile Real Madrid’in karşı karşıya geleceği mücadele öncesinde koç Pablo Laso değerlendirmelerde bulundu.

Pablo Laso yaptığı açıklamada Mejri, Thompins ve Felipe Reyes’in sakatlıkları sebebiyle kadroda olmadığına değinirken, Efes’in harika oyunculardan kurulu bir ekip olduğunu ve çok tehlikeli bir oyun stiline sahip olduklarını söyledi. Ayrıca Laso, Shane Larkin’e övgüler yağdırdı.

İşte Laso’nun açıklamalarının tamamı: 

Ayak bileğinden sakatlığı olan Salah Mejri ve Trey Thompkins ile Felipe Reyes, Madrid’de kaldı. Diğer 13 oyuncuyla İstanbul’a gideceğiz ve hepsi de oynamaya hazır. Anadolu Efes harika oyunculara sahip. Dahası onları çok tehlikeli yapan bir oyun stili buldular. Özellikle açık sahayı ve ikili oyun hücumlarını çok iyi oynuyorlar. Larkin ile Micic, birbirini çok iyi anlıyor. Bu özellikle Larkin’i çok rahatlatıyor çünkü Micic’in takımın geri kalanı beslemesi sayesinde Larkin hücumda daha büyük bir rol oynayabiliyor. Aynı zamanda Beaubois ve Simon da pas verebiliyor ve bu sayede sürekli boş adamı buluyorlar. Efes‘in güçlü bir uzun rotasyonu da var. Dunston, Singleton ya da Anderson, her zaman harika iş çıkartıyor. Efes, bir Final Four takımı ve geçen sezonu harika geçirdiler. Bu maçın EuroLeague’deki en zorlu deplasmanlardan biri olacağını biliyoru

Real Madrid’in yıldızlarından Fabien Causeur ise geçtiğimiz sezonun finalistiyle oynadıkları için çok zor olacağına değinirken, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul’da çok zorlu bir maç oynayacağız. EuroLeague’de her maç zor ama bu sefer son finalist ile oynuyoruz ve bu da işimizi daha zor hale getiriyor. Anadolu Efes çok değişmedi. Geçen sezonla aynı oyuncu çekirdeğine sahipler ve aynı şekilde oynuyorlar. Hücumda gerçekten çok iyiler. Sahada çok fazla özgürlükle oynayarak çok sayı üretiyorlar. Özellikle evlerinde daha da tehlikeliler. Kazanmak istiyorsak, savunmada harika iş yapmalı, 40 dakika boyunca odaklanmalı ve ribaundları kontrol etmeliyiz. Kısacası Real Madrid‘in en iyi halini ortaya koymalıyız çünkü Efes, harika bir takım. İstanbul’da maç kazanmak gelecek için bize çok fazla güven verebilir