Ana sayfa THY Euroleague Pablo Laso: Obradovic müthiş bir koç

Pablo Laso: Obradovic müthiş bir koç

THY Euroleague Final Four’da CSKA’yı 83-92 mağlup ederek adını finale yazdıran ve Fenerbahçe Doğuş’la yarın karşılaşacak olan Real Madrid’de coach Pablo Laso, bu karşılaşma öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

İşte Pablo Laso’nun açıklamaları: 

Obradovic müthiş bir koç. Oyuncu ve koç olarak ondan çok şey öğrendim.

Zor bir takıma karşı oynayacağız. Antrenörü Obradovic olan bir takıma karşı oynuyoruz. Burada farklılık anlamında çok fazla söylenecek bir şey yok. Kazanmak için çok çalışacağız. Çok farklılıklar olacaktır maç içinde ama bu bir final maçı. Tempoyu ayarlamalıyız. Hızlı oynayan bir takımız. Tecrübeli oyuncularımız var ama Fenerbahçe buna karşılık verebilir.

Final Four’a gelen aslında sadece bu iki takım için değil, 4 takım için geçerli olduğunu düşünüyorum. Bu sadece oyuncular için değil, antrenörler için de ayrı bir final olacaktır.

Luka beni şaşırtmadı geçen yıldan itibaren. 15 yaşında Real Madrid kulübüne girdi. İlk Final Four’unu yaşadı geçen sene. Bu sene daha iyiydi ve bir oyuncu olarak çok gelişti. Luka geçen sene Final Four’da tribünlere şaşkınca bakıyordu ama şu an farkında. En büyük fark bu oldu. Oyunu daha iyi anlıyorlar, daha iyi paylaşıyorlar. Genç oyuncular için de bu geçerli. Tabii ki tam hazır değil. 19 yaşındaki bir çocuğun deneyiminden bahsediyoruz.

Tabii ki play off’ta farklı oluyor. Basketbolu birleştiren herkes burada. Bence bu format daha iyi.