Ana sayfa THY Euroleague Pedro Martinez: Fenerbahçe’yi karşılayamadık

Pedro Martinez: Fenerbahçe’yi karşılayamadık

Baskonia koçu  Pedro Martinez, karşılaşmanın ardından şu açıklamalarda bulundu:

“Bu maç Fenerbahçe bizden daha iyiydi, özellikle de ilk yarıda. Maça iyi başladık ancak onlar daha fiziksel ve sert oynadılar. İlk yarıdaki savunmaları bizimkinden çok daha iyiydi. Bu durum düzenimizi bozdu ve savunma ritmimizi kaybetmemize neden oldu.

Bazı şutları yetenekli oyuncuları sayesinde soktukları bir gerçek, ancak bana kalırsa onlar daha sert, agresif, tam saha baskı uygulayan, pas kanallarını iyi savunan, daha fazla faul yapıp, haklarını erken dolduran bir biçimde oynadılar. Yetenekli bir takımlar ve onların savunma seviyesini karşılayamadık, eğer savunmada iyi olamazsanız, onlar da lk yarıdaki gibi skor üretirler. 

İkinci yarıda daha sert ve agresif oynamaya başladık. Farkı 7-8’e kadar indirdik. Bu iyi bir fırsattı ama fark çok fazlaydı ve bunu eritemedik. Oyundaki en iyi oynadığımız bölümdü ve bu gösterdiğimiz sertlik sayesinde oldu.

Tüm sezon hakkında düşünmek için henüz erken, çünkü bu maç diğer maçlara göre daha az rekabetçi oynadığımız bir karşılaşma oldu. Şu an daha rekabetçi olamadığımız için üzülüyorum, özellikle de ilk yarı. Eğer bu maçı hesaba katmazsak iyi bir EuroLeague normal sezonu oynadık. Her zaman bazı maçlarda daha iyisini yapabileceğinize dair bir hissiniz oluyor, yine de play-off’larda iyi mücadele ettik ve şu an öyle değil gibi hissetsekte bazı maçlarda iyi işler yaptık. Her play-off maçı sonrası daha da geliştik, 2. ve 3. maçları harika oynadık, sezonun en iyi maçlarıydı. Bu maçlarda gelişen bir takım olarak İspanya Ligi’nde son maçlara geldik. Sezonun kalan kısmında iyi işler yapmaya çalışacağız.”

Kaynak: Euroleague.net