Ana sayfa THY Euroleague Pero Antic: Buraya Aşığım!

Pero Antic: Buraya Aşığım!

35 yaşını dolduran Pero Antic, 2007’de ayrıldığı Kızılyıldız’a 10 yıl sonra geri döndü. Makedon yıldız, dönüşünün ardından SportKlub’a röportaj verdi.

İlk gelişine göre 12 yaş daha büyük olduğunu söyleyen Pero Antic, “Aşık olduğum kulübe döndüğüm için mutluyum. Sanırım bu yıl kariyerimin son senesi olacak. İstediğim gibi Kızılyıldız’da kariyerimi sonlandıracağım. İlk dönemimle kıyaslayınca kulüp olabilecek en iyi şekilde büyüdü. Pazarlama, işletme ve aldıkları sonuçlar açısından büyüdü Kızılyıldız. Umarım bu başarımız devam eder” dedi.

Büyük bir kontratı bırakıp geldiği için pişman olmadığını söyleyen 35 yaşındaki oyuncu, “Evet büyük bir kontratı bırakıp geldim ama her şey para değil sonuçta. Kariyerimi düzgün bir şekilde, kendimi rahat hissettiğim, taraftarları için oynadığım bir kulüpte ve evime yakın bir yerde bitirmek istiyorum. Kızılyıldız’da önemli oyuncular var. Hepsi çok iyi. Birini diğerinden ayıramam. Benim yapmam gerekense tecrübemle onlara katkı vermek. Önemli olan takım kimyası. Ne kadar oynayacağıma koç karar verir” şeklinde konuştu.