Ana sayfa Avrupa FIBA Europe Cup Pınar Karşıyaka dolu dizgin liderliğe oturdu!

Pınar Karşıyaka dolu dizgin liderliğe oturdu!

Temsilcimiz Pınar Karşıyaka FIBA EuroCup E Grubu 4. maçında evinde konuk ettiği Spirou Basket'i 92-54’lük skorla mağlup etti.

Pınar Karşıyaka dolu dizgin liderliğe oturdu!

Temsilcimiz Pınar Karşıyaka FIBA EuroCup E Grubu 4. maçında evinde konuk ettiği  Spirou Basket’i 92-54’lük skorla mağlup etti.

Bu sonuçla gruptaki 3. Galibiyetini alan temsilcimiz Karşıyaka, grup liderliğini oturdu.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf temsilcimiz olurken, M’Baye ile Triche’in etkili oyunuyla ilk çeyreğin bitimine 3 dakika kala farkı 8 sayıya kadar çıkardı (23-8). Çeyreğin kalan bölümünde fark erise de çeyreği 25-14 temsilcimiz önde kapattı.

İkinci periyoda iyi başlayan taraf Spirou Basket olurken ilk yarının bitimine 6 dakika kala farkı 5 sayıya kadar düşürdü (29-24). Ancak temsilcimiz Kennedy ve Yunus ile farkı tekrardan çift hanelere çıkardı. Kenardan gelen Semih Erden’in de katkısıyla soyunma odasına Karşıyaka 17 sayılık fark ile 47-31 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte rakibini çok iyi savunan Karşıyaka, B’Baye ve Morgan’ın etkili hücumlarıyla son çeyreğe 30  sayılık fark ile 71-41 önde girerken, final periyodunda da etkili oyununu sürdürerek mücadeleden 38 sayılık fark ile 92-54 galip ayrıldı.

Temsilcimiz Pınar Karşıyaka’da Kenndy 15 sayı, 7 ribaunt, 4 asist ile takımın en skoreri olurken, Yunus Sonsırma 14 sayı, 2 asist, Morgan 13 sayı, 6 ribaunt, 2 asist, Semih Erden ile Trihe 12’şer sayı, M’Baye ise 11 sayı, 9 ribaunt ile galibiyete çift hanelerde katkı yaptı.

Spirou Basket’te ise Boukichou 20 sayı ile takımın çift hanelerde skor üreten tek ismi olurken, Schoepen 9, Greenwood 6 sayı ile mücadeleyi tamamladı.