Ana sayfa THY Euroleague Pota Altı Canavarları: Udoh ve Vesely

Pota Altı Canavarları: Udoh ve Vesely

 

THY Euroleague’de temsilcimiz Fenerbahçe Olympiacos’u mağlup ederek tarihinin ilk Euroleague şampiyonluğuna ulaştı. Avrupa’nın basketbol düzeyinde en büyük kupası Türkiye’ye de ilk defa gelmiş oldu. Özellikle Fenerbahçe’nin hem Real Madrid karşısında hem de Olympiacos karşısında üstün olduğu taraflardan biri kesinlikle Udoh ve Vesely’nin boyalı alanı çok çok iyi kapatması ve hücumda da etkili olmalarıydı. İki takım için de kabus gibi çöken Ekpe Udoh ve Jan Vesely Dörtlü Final’i de güzel bir rüya gibi geçirdi. Vesely, çember önünde rakipler için korku yaratırken smaçlarıyla da taraftarı ayağa kaldıran isim oldu. Ekpe Udoh için ise söylenecek çok şey yok. Fenerbahçe’nin “Savunma Bakanı” olan yıldız oyuncu Dörtlü Final’in MVP’si. Müthiş oynadı, müthiş!

İşte Fenerbahçe’nin pota altını rakip takımlar için karartan Udoh ve Vesely’nin Dörtlü Final’de yaptığı muazzam üç farklı blok. Tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacaksınız.

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=NFkP7BHLpBs&format=ipad[/nousvideo]